انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون اتاق کودک

رنگ مناسب دکوراسیون اتاق کودک

رنگ اتاق کودک اصولی‌ترین و مهم‌ترین بخش از دکوراسیون اتاق است که همواره باید به آن توجه داشته باشید. در علم روانشناسی کودک رنگ را عامل تأثیرگذار در شخصیت و رفتار کودک و حتی تحرک و سلامتی آن می‌دانند؛ بنابراین این شما هستید که انتخاب می‌کنید فرزندی فعال و پویا یا آرام و بی حوصله داشته باشید.
برای مثال همواره گفته می‌شود که رنگ‌های‌ گرم باعث افزایش انرژی و حس خوشحالی می‌شوند؛ اما روبه‌رو آن رنگ‌های تیره قرار دارند که دلگیر به نظر می‌آیند. اگرچه با این حال هر رنگی وایب ویژه خود را دارد و حس و حال متفاوتی را به محیط می‌بخشد.

بهترین رنگ‌ها برای اتاق کودک چیست؟

جالب است بدانید روانشناسان حرفه‌ای همواره به والدین پیشنهاد می‌کنند با شناخت شخصیت فرزندشان به انتخاب رنگ بپردازند؛ زیرا به دنبال آن رنگ‌هایی انتخاب می‌کنند که نقاط قوت فرزندشان را تقویت و نقاط ضعف آن را رفع کنند. ما در ادامه به بررسی بهترین رنگ اتاق کودک می‌پردازیم. همچنان می‌توانید مقاله کاربردهای طبقه و شلف دیواری اتاق کودک را هم در سایت هیلداچوب مطالعه کنید.

رنگ اتاق کودک

رنگ قرمز مناسب اتاق کودک

قرمز یک رنگ تحریک پذیر است که به کار گیری آن در اتاق خواب کودک باعث بهبود وضعیت جسمی او مثل عملکرد قلب و تنفس می‌شود. نکته جالب‌تر این است که کودکانی که در معرض این رنگ قرار دارند تمرکزشان بیشتر از سایر کودکان خواهد شد. اگرچه باید نسبت به استفاده از این رنگ محتاط عمل کنید؛ چراکه به کار گیری بیش از حد آن باعث ایجاد اختلالات کودکی می‌شود.

رنگ نارنجی مناسب اتاق کودک

نارنجی جزو رنگ‌های روشن است که باعث می‌شود فرزند شما در آینده ارتباطات اجتماعی بهتری داشته باشد. همچنین در ایجاد شادی و حس خوب هم نقش دارد. در اصل کودکانی که در اتاقی با تم نارنجی بزرگ می‌شوند تمایل بیشتری به همکاری از خود بروز می‌دهند و اعتماد به نفسشان بیشتر است. اگرچه، همچنان توصیه می‌شود در استفاده از این چنین رنگ‌ها زیاده‌روی نشود.

اتاق کودک رنگ نارنجی

رنگ زرد مناسب اتاق کودک

رنگ زرد پرتو خوشبختی، نور و روشنایی است. حضور این رنگ در تم اتاق کودک باعث می‌شود فرزندتان روز پر انرژی و با حس و حال خوب را آغاز کند. البته اگر کودک شما در برابر خوابیدن مقاومت می‌کند، پس این رنگ شامل فرزند شما نمی‌شود؛ زیرا بر تشدید این علائم تأثیر می‌گذارد. بهتر است تخت نوجوان و کودک خود را راحت و استاندارد از هیلداچوب تهیه کنید.

رنگ صورتی مناسب اتاق کودک

صورتی رنگی معروف و دوست داشتنی است که برای کودک شما می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این رنگ سرشار از آرامش و احساس است که برای دختر شما گزینه عالی محسوب می‌شود. البته اگر این رنگ بیش از حد در اتاق به کار رود باعث عصبانیت و احساساتی شدن فرزندتان می‌شود. سرویس خواب کلاسیک با هر رنگ‌بندی را می‌توانید از هیلداچوب خریداری کنید.

اتاق کودک رنگ صورتی

رنگ بنفش مناسب اتاق کودک

رنگ‌هایی مثل بنفش و صورتی بیشتر برای دختران استفاده می‌شوند. این رنگ انگیزه و شور و شوق را در کودکان تحریک می‌کند؛ علاوه بر آن وجود آیتم رنگی بنفش در اتاق کودک باعث افزایش سرعت عمل آن در انجام کارها می‌شود. در نتیجه کودک به راحتی می‌تواند احساسات و افکار خود را کنترل کند. البته نباید از این رنگ به تنهایی استفاده کرد؛ زیرا رنگ تیره‌ای است.

رنگ آبی مناسب اتاق کودک

رنگ آبی را به عنوان رنگی مناسب اتاق کودک پسر معرفی می‌کنند؛ اما از آنجایی که آبی یک رنگ مهم در روانشناسی به شمار می‌رود و باعث آرامش کودک می‌شود، پس مناسب همه کودکان است. این رنگ برای کودکان مستعد عصبانیت و خشن گزینه عالی است؛ زیرا آرام بخش و اطمینان دهنده است.

اتاق کودک رنگ آبی

رنگ سبز مناسب اتاق کودک

سبز برگرفته از طبیعت است؛ بنابراین حتماً جزو رنگ‌های آرام بخش به شمار می‌رود که در بیشتر مدارس و… استفاده می‌شود؛ چراکه این رنگ بر روی سرعت یادگیری تأثیر مثبت می‌گذارد. سبز نعنایی که سبز کم‌رنگ و ملایمی است می‌تواند انتخاب بهتری به جای سبز پر رنگ باشد. شما می‌توانید تخت دوطبقه با رنگ بندی متفاوت از جمله رنگ‌های روشن را از هیلداچوب تهیه کنید.

سخن پایانی

قبل از آنکه به انتخاب رنگ اتاق کودک بپردازید حتماً با دقت این مقاله را مطالعه و بعد اقدام کنید. فراموش نکنید که هیچ رنگی را نباید به طور یکنواخت در اتاق استفاده کرد. پس بهتر است آیتم‌های هماهنگ را به کار ببرید. البته این تم را هم حتماً با توجه به تأثیرات آن انتخاب کنید.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *