مهم ترین نکات برای خرید مبل راحتی

ترین نکات برای خرید مبل راحتی

خریداری کردن مبلمان، بخش وسیعی از شکل‌گیری دکوراسیون کلی منزل را شکل می‌دهد. بنابراین مهم است تا با آگاهی از نکات و دستورالعمل‌ها اقدام به خرید مبلمان کنیم. بخشی از آگاهی مربوط به این می‌شود که از نوع سلیقۀ خود و از فضایی که قرار است با مبلمان به آن جلوۀ بیشتر ببخشیم، آشنا باشیم. اگر انتخاب شما برای چیدمان اتاق نشیمن یا پذیرایی، مبل راحتی است، پیشنهاد می‌شود نکات و توصیه‌های گفته شده را دنبال کنید و با ما همراه باشید تا بتوانید تجربه‌ای شیرین و هیجان‌انگیز را از خرید مبلمان داشته باشید.
قبل از وارد شدن به نکات خرید مبل راحتی، باید بدانیم که به چه سبکی از مبلمان راحتی گفته می‌شود و این سبک از مبلمان بیشتر مورد پسند چه افرادی قرار می‌گیرد. مبل راحتی در واقع نوعی از کاناپه راحتی است که به‌صورت دو نفره، سه نفره و… ساخته می‌شود. این مبلمان خیلی با خانه-‌های دارای دکوراسیون سلطنتی جور در نمی‌آید؛ زیرا این مبلمان دارای دسته‌های پهن و بعضا دستۀ بالشتی با ظاهری کوچک‌تر و ارتفاع کم‌تر در مقایسه با مبلمان سلطنتی قرار می‌گیرد.

شرط اول؛ استحکام مبل راحتی

اولین فاکتور هنگام خرید مبل راحتی، توجه به میزان استحکام مبلمان می‌باشد تا سال‌های بیشتری بتوانید از آن استفاده نمایید و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. برای سنجش میزان محکم بودن مبل می‌توانید دقایقی بر روی آن بنشینید؛ اگر مبل هنگام نشستن صدایی نداشت به‌نظر می‌رسد انتخاب خوبی باشد. با بررسی کردن بخش زیرین مبل نیز می‌توانید به این امر پی ببرید که آیا از چوب محکم و متناسب با مبل استفاده شده است یا خیر. بدنه یا اسکلت مبلمان راحتی عمدتأ از چوب ساخته می‌شود، حالا اگر بدنه مبل ترکیبی از چوب و فلز باشد بسیار مقاوم خواهد بود. اگر بنا به سلیقۀ شخصی انتخاب شما مبلی با بدنه‌ای چوبی بود، از میان انواع چوب به‌کار رفته در مبلمان، چوب گردو به دلیل مقاومت بالا و جلوۀ زیبایی که دارد را پیشنهاد می‌کنیم.

راحتی مدل لورا

جنس فوم و پارچۀ به‌کار رفته در مبل راحتی

دومین عاملی که باید هنگام خرید مبل به آن توجه داشته باشید، دقت به جنس فوم و پارچه‌ای است که در ساخت مبلمان از آن استفاده می‌شود. اهمیت این موضوع زمانی پررنگ می‌شود که بدانیم قرار است مدت زمان‌های زیادی مثل هنگام تماشای تلویزیون یا دورهمی و مهمانی‌ها را روی مبل بنشینیم و از طرفی نمی‌خواهیم خیلی زود برای خرید مبل جدید و تعویض آن اقدام کنیم. برای سنجش مرغوب بودن جنس فوم مبل کافی است با انگشتان خود مقداری فشار به مبل وارد کنید، اگر اثری از انگشتان بر روی مبل باقی نماند، فوم از مرغوبیت بالایی برخوردار است. در صورتی‌که جای انگشت شما بر فوم باقی ماند، بهتر است آن مبلمان را خریداری نکنید.

جنس نفیس پارچۀ روی مبل را نیز باید مدنظر داشته باشید. برای این منظور عواملی چون تراکم بالای پارچه، نرم و سنگین بودن پارچه و مقاومت آن پارچه در برابر لکه مطرح می‌شود. همچنین باید بررسی کنید که پارچه رویه‌کشی نباشد. انواع جنس پارچه که برای مبل راحتی به‌کار ‌می‌روند، عبارتند از: پارچه مبلی رمانتیک، لارا، لارسن، کتانی، چرمی و…

راحتی مدل شاهان

در انتخاب نوع پارچه نیز درنظر بگیرید که این مبلمان بیشتر در معرض استفادۀ چه کسانی قرار می‌گیرد. اگر در منزل کودک خردسال دارید، توصیه می‌شود از پارچه‌های مخملی و کتانی استفاده نکنید، زیرا این مدل پارچه‌ها خیلی زود کثیف می‌شود. می‌توانید مبلی را انتخاب کنید که جنس پارچۀ آن میکروفیبر باشد. این پارچه ضدآب می‌باشد و مایعات را به خودش جذب نمی‌کند و گزینۀ خوبی برای خانه‌هایی است که در آن کودکان خردسال حضور دارند.

توجه به رنگ مبل راحتی

انتخاب رنگ مبلمان فضای اتاق نشیمن و پذیرایی در عین حال که کاری جذاب و سرگرم‌کننده است همان‌قدر دشوار نیز هست. در ابتدا باید رنگ غالب در اتاق نشیمن را مدنظر داشته باشید. در عین حال باید بر اساس سلیقۀ‌تان مشخص کنید که به رنگ‌های خنثی تمایل بیشتری دارید یا طرفدار رنگ‌های جذاب و زنده هستید.

اگر می‌خواهید خیلی درگیر ست کردن رنگ دیگر وسایل و دکوراسیون با رنگ مبلمان نشوید، پذیرفتن رنگ‌های بژ، سفید، طوسی، مشکی و کرمی انتخابی هوشمندانه خواهد بود. روشن یا تیره انتخاب کردن رنگ مبل، به این بستگی دارد که اگر در اتاق نشیمن فضای محدودی را در اختیار دارید بهترین انتخاب رنگ‌های روشن هستند و اما برای فضا‌های وسیع و دارای نور کافی، رنگ تیره انتخاب مناسبی خواهد بود. همچنین می‌توانید رنگ مبلمان را با رنگ کف‌پوش منزل نیز ست کنید تا دکوراسیون خانه را مدرن نشان بدهید.

راحتی مدل آرنیکا

سبک طراحی مبل راحتی

وقتی صحبت از سبک مبل راحتی می‌شود، باید بدانیم چندین مدل از مبلمان راحتی وجود دارد و تمامی مبلمان راحتی به یک روش ساخته نمی‌شوند. یک مدل سبک مبل راحتی، مدل سنتی آن است که در واقع شکل قدیمی مدل‌های راحتی امروزی را دربرمی‌گیرد. به مبلمانی که دارای دسته-‌های بزرگ، پایه‌های کوتاه و وزن سنگین می‌باشد، مبل راحتی سنتی می‌گویند.
اما سبکی از مبل راحتی که پراستفاده‌تر از نوع سنتی آن است، مبل مدرن می‌باشد. این نوع مبلمان دارای دسته‌های ظریف و کوچک‌تر، پایه‌های بلند و گاهی همانند خطوط شکسته و وزن کم هستند و با طراحی مدرن و جدید عرضه می‌شوند.

سبک دیگر، مبل‌های یک تکه هستند که طراحی خیلی پیچیده‌ای ندارند و ساده هستند. قسمت تکیه‌گاه این مبلمان ثابت است و علاوه بر مبل، مناسب برای خوابیدن نیز هست. در مقابل، مبل یک تکه، مبل‌های چند تکه یا پازلی از کنار هم قرار گرفتن چندین قطعه تشکیل می‌شوند. بهتر است مبلی را انتخاب کنید که طراحی آن به‌گونه‌ای باشد که تکیه‌گاه و پشتی مناسب و استانداردی داشته باشد و به‌خوبی بتواند قوس کمر را پوشش دهد انتخاب سبک مناسب مدل نیز علاوه بر مؤثر بودن سلیقۀ شخصی باید بر اساس اصول صورت گیرد و برای اتاق نشیمن کوچک خیلی دنبال مبلمان شلوغ، چندین تکه، بزرگ و جاگیر نباشید، بلکه سعی کنید با انتخاب نوعی از مبلمان مدرن یک تکه، فضا را بازتر و بزرگ‌تر نشان دهید.

راحتی مدل ورونا

توجه به وزن مبلمان راحتی

در توجه به آیتم وزن در مبلمان راحتی باید بدانید که هرچه مکانیزم طراحی مبل پیچیده‌تر باشد، از چوب و فلز در ساخت آن استفاده شده باشد و دارای ابعاد بزرگ‌تری باشد، وزن بیشتری خواهد داشت. اگر در منزلی که هستید قصد جابه‌جایی دارید و یا مستأجر هستید بهتر است مبلمان سبک را در اولویت انتخاب خود قرار دهید. بخش دیگری از وزن مبل، به تودوزی و وزن پارچه و فومی که در آن به‌کار رفته است، مربوط می‌شود. پس باید به وزن مبل توجه زیادی داشته باشید تا هنگام جابه‌جایی یا تغییر دادن چیدمان مبلمان بتوانید این‌کار را به‌راحتی انجام دهید.
نکاتی که بیان شد تنها بخشی از مواردی هستند که به شما در انتخاب درست‌تر مبلمان راحتی راهکار خواهند داد تا بهترین تصمیم را بگیرید. با خرید مبل راحتی مناسب برای منزلتان تا سالیان زیادی از خرید مبل جدید بی‌نیاز خواهید شد. اگر شما بخواهید برای منزلتان مبل راحتی انتخاب کنید، توجه به چه مواردی را در اولویت قرار می‌دهید؟

خرید انواع مدل های مبلمان، میزناهار خوری، جلومبلی و عسلی
جهت دیدن محصولات بیشتر بر روی دکمه کلیک کنید.
امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *