مهم‌ترین نکات خرید مبل سلطنتی که باید بدانید

نکات خرید مبل سلطنتی که باید بدانید

مبل سلطنتی جلوه‌ای باشکوه از زندگی‌های اشرافی گذشتگان را تداعی می‌کند و به تصویر می‌کشد. تهیه کردن مبلمان برای دکوراسیون داخلی همواره مسأله‌ای چالش برانگیز بوده است. بعضی وقت‌ها نمی‌توانیم به‌درستی تشخیص دهیم که آیا این سبک از مبلمان با چیدمان دیگر اثاثیۀ خانه هماهنگی و تناسبی می‌تواند داشته باشد یا خیر. ممکن است از میان گونه‌های طراحی مختلف در مبلمان، با در نظر داشتن سلیقۀ شخصی انتخاب شما مبل سلطنتی باشد و قصد داشته باشید با خرید این مبلمان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت داشته باشید. اما ندانید که هنگام خریدن این سبک از مبلمان چه مسائلی را مورد توجه و بررسی بیشتری قرار دهید. این مقاله قرار است به دغدغۀ ذهنی افرادی که قصد خرید مبل سلطنتی دارند، پاسخ بدهد.

 

به چه مبلی سلطنتی می‌گویند؟

شاید در وهلۀ اول توصیف کردن مبلمان سلطنتی باید به ویژگی ابهت، زرق و برق و شکوهمندی آن اشاره کرد. درخشش و زیبایی این مبلمان به‌حدی است که می‌تواند به‌عنوان کانون توجه و تمرکز در منزل تلقی بشود. ویژگی برجسته‌ای که به این سبک از مبلمان حالت اشرافی و پر زرق و برق می‌-بخشد، وجود منبت‌کاری‌های ظریف، زیبا و دقیق در سرتاسر این مبل است. کاربست این هنر زیبا را می‌توانید در تاج، دسته‌ها و پایه‌های مبل به‌طور چشم‌نوازی ببینید و لذت ببرید.

نکات خرید مبل سلطنتی 2

سنگینی مبلمان سلطنتی

بنابراین، متوجه شدیم که علاوه بر استفاده از چوب در بدنه و کلاف مبل سلطنتی، از مقدار قابل-توجهی چوب در جهت تزئین و آراستن مبل و در واقع برای نما بخشیدن به مبل استفاده شده است. بر این اساس، مقدار چوبی که در مبل سلطنتی به‌کار رفته است در قیاس با دیگر مبلمان، بیشتر بوده است و همین موضوع باعث شده است تا این مبلمان دارای وزن سنگینی باشند و کمی دشواری در جابه‌جا کردن آن‌ها وجود داشته باشد. اگر چه حرکت دادن این مبلمان دشوار است اما در واقع ویژگی مثبتی نیز برای آن محسوب می‌شود؛ چون نشان‌دهندۀ افزون بودن مقاومت مبل در برابر فشار و ضربه و طول عمر بالای آن خواهد بود.

نشیمن مقاوم مبل سلطنتی

مزیت و ویژگی مثبت دیگر مبل سلطنتی، نشیمن دوبل و یک تکۀ آن است. نشیمن دوبل باعث افزایش مقاومت آن می‌شود و یک تکه بودن آن منجر می‌شود تا به‌سهولت و راحتی بتوانیم مبل را تمیز کنیم و حتی شستشو دهیم.
مبلمان سلطنتی به‌صورت دو ست ۷ نفره و ۹ نفره وجود دارد. در ست ۷ نفره، یک مبل سه نفره، یک مبل دو نفره و دو مبل تکی داریم. تفاوت ست ۹ نفره با ست ۷ نفره در افزایش تعداد صندلی-‌های میزبان است و ۲ عدد صندلی بیشتر از ست ۷ نفره دارد.

پس از آشنایی کلی با مبلمان کلاسیک، می‌خواهیم به نکات و دستورالعمل‌هایی بپردازیم که توجه و عمل کردن به آن‌ها می‌تواند تجربۀ خرید مبل سلطنتی را برایتان ماندگار و لذت‌بخش کند.
درست است که شاید در نگاه ابتدایی به مبل سلطنتی، زرق و برق‌ها، تزئینات و پارچۀ به‌کار رفته برای مبل توجه شما را به خودش جلب کند؛ اما باید بدانیم زمانی این زیبایی‌ها ارزشمند هستند که بر روی یک بدنه و ساختار مقاوم بنا شده باشند. اولین نکته، دقت در جنس چوب به‌کار رفته در مبل سلطنتی است. اگرچه پیش‌فرض تمامی افراد بر این مسأله بنا شده است که در تمامی مبلمان سلطنتی از جنس مرغوب چوب استفاده شده است و به همین دلیل است که گران‌ب‌ها و پرارزش است، ممکن است در مبلی از چوب‌های بی‌کیفیت و ارزان‌قیمت استفاده شده باشد. این مسئولیت بر عهدۀ فروشنده است تا شما را از صحت مقاومت و استحکام چوب آگاه کند. در غیر این‌صورت با توجه به این نکات می‌توانید به‌طور نسبی تشخیص دهید در مبل‌هایی که انتخاب کرده‌اید چوب مرغوب یا نامرغوب به‌کار رفته است.

نکات خرید مبل سلطنتی 3

می‌توان گفت بهترین نوع چوب برای تهیۀ مبلمان سلطنتی، چوب گردو می‌باشد. همچنین به‌طور کلی گفته می‌شود که چوب‌های تیره مثل گردو دارای مقاومت و استحکام بالایی هستند و بسیار گران‌قیمت هستند. ویژگی مثبت دیگر چوب گردو، طرح‌ها و نقش‌های زیبایی است که بر روی آن وجود دارد و باعث شده است تا اکثر سازندگان مبل سلطنتی استفاده از آن را ترجیح بدهند.
جنس دیگری از چوب که از تراکم، مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است، چوب درخت راش می‌باشد.

ویژگی قابل‌توجه این انعطاف‌پذیری بالای آن است. اکنون برای این‌که تشخیص دهید چوب به‌کار رفته در مبل، محکم و مقاوم هست، تمام بخش‌های مبل را به‌دقت بررسی کنید. اگر اثری از ترک‌خوردگی یا وارد شدن آسیب به چوب را مخصوصأ در قسمت منبت‌کاری‌ها مشاهده کردید، به-سادگی از آن نگذرید. چرا که دلیل خوبی برای این است تا متوجه شوید چوب قدرت تحمل فشار را ندارد و خیلی زود می‌شکند و از حالت اولیۀ خود خارج می‌شود. علاوه بر جنس خوب چوب باید بررسی نمایید که در کلاف مبل سلطنتی، از موادی مصنوعی همچون پلی استر رزین که نوعی پلاستیک فشرده استفاده نشده باشد. به‌کار رفتن رزین در مبل موجب افزایش وزن آن شده و قابلیت رنگ خورندگی آن بالاست. به مرور زمان رزین باعث بی‌کیفیت شدن مبل خواهد شد. رنگ پلی استر رزین مات و کدر است اما رنگ چوب براق و شفاف می‌باشد.

تشخیص چوب از رزین

برای این منظور سوزنی را به قسمتی از چوب مبلمان فشار دهید که ظاهر مبل دچار آسیب نشود. اگر با فشار دادن، سوزن به داخل فرو رفت متوجه می‌شویم که جنس مواد به‌کار رفته شده چوب می‌باشد و اگر با فشار دادن سوزن تغییری ایجاد نشد، نشان‌دهندۀ استفاده از رزین در ساخت مبل می‌باشد.

نکات خرید مبل سلطنتی 1

توجه به فوم و پارچۀ مرغوب به‌کار رفته در مبل

فوم به‌کار رفته در مبل نیز باید همان‌طور که دارای استحکام بالایی است، از قابلیت ارتجاعی بودن و برگشت‌پذیر بودن به حالت عادی نیز برخوردار باشد. فومی که مناسب استفاده در مبلمان می‌باشد، اصطلاحأ فوم سرد نامیده می‌شود. برای تشخیص کیفیت فوم به‌کار رفته در مبل، به قسمتی از مبل فشار نسبتأ زیادی وارد کنید. اگر بلافاصله فوم به حالت اولیه خود بازگشت، کیفیت خوبی داراست و اگر همچنان فرو رفته باقی ماند نشان‌دهندۀ این است که از فوم با کیفیتی استفاده نشده است. جنس پارچۀ مبل نیز علاوه بر این‌که باید زیبا باشد و ظاهر بصری جذابی را ایجاد کند و مطابق با پیچیده یا ساده بودن سبک دکوراسیون اتاق باشد، بسته به نوع استفاده از مبل می‌تواند متغیر باشد. در مبلمان سلطنتی بیشتر از پارچۀ مخمل باکیفیت و طرح‌دار استفاده می‌شود. در حالی‌که این انتخاب برای خانواده‌ای که کودک خردسال در منزل دارند انتخاب خوبی به‌شمار نمی‌آید. دیگر جنس‌های پر کاربرد در مبل سلطنتی عبارتند از: کتانی، ویسکوز، چرم و جین.

قیمت اصلی 42,500,000 تومان بود.قیمت فعلی 39,100,000 تومان است.

مبل راحتی مدل مایسا

قیمت اصلی 64,000,000 تومان بود.قیمت فعلی 58,800,000 تومان است.

میز ناهار خوری کلاسیک مدل رومئو

قیمت اصلی 34,900,000 تومان بود.قیمت فعلی 32,100,000 تومان است.

میز ناهار خوری مدل لیام

قیمت اصلی 59,000,000 تومان بود.قیمت فعلی 54,200,000 تومان است.

مبل راحتی مدل لورا

قیمت اصلی 10,400,000 تومان بود.قیمت فعلی 9,900,000 تومان است.

میز جلو مبلی مدل JS021

خرید انواع مدل های مبلمان، میزناهار خوری، جلومبلی و عسلی
جهت دیدن محصولات بیشتر بر روی دکمه کلیک کنید.

کلام آخر…

نکته‌ای کلیدی که با آن می‌خواهیم مقاله را به اتمام برسانیم این است که تمامی موارد بالا زمانی به‌درستی کار می‌کنند که شما فضای اتاق و دیزاین محیطی که قرار است مبلمان، اشغال بکند را در نظر گرفته و سپس دست به انتخاب و خرید بزنید. آن موقع می‌توان ادعا کرد که بهترین گزینه را برای دکوراسیون خانه انتخاب کرده‌اید. فرض کنید اگر فضایی کوچک و محدود را با مبلمان سلطنتی با طرح‌ای شلوغ و درهم پر کنید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *