تفاوت های مبل چستر لمسه دست با لمسه دوخت

های مبل چستر لمسه دست با لمسه دوخت

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد؛ زمانی‌که برای خرید مبل مورد نظر خود به فروشگاه گالری مبلمان یا به وب‌سایت مورد نظر رجوع می‌کنید، تفاوت قیمت فاحشی را میان دو سبک یکسان از مبل می‌بینید. مبلمان چستر یکی از آن مبلمان است که دیدن قیمت‌های مختلف آن می‌تواند باعث ایجاد سرگردانی در شما شود. این مقاله بر آن است تا علت این تفاوت قیمت‌ها را شرح بدهد. پیش از بررسی تفاوت قیمت در مبلمان چستر، خوب است که ویژگی‌های مبل چستر را مرور کنیم تا بهتر بتوانیم در مورد وجود اختلاف در قیمت‌ها صحبت کنیم.

ویژگی مبلمان چستر

همۀ ما مبلمان چستر را با خصوصیاتی چون شیک و لوکس بودن، داشتن دسته‌ها و پشتی پهن، ارتفاع کوتاه و از همه مهم‌تر لمسه‌دوزی‌هایی که ظاهر مبلمان را هرچه بیشتر تماشایی و شکیل می‌کند، می‌شناسیم. بخشی از ویژگی مبل چستر که منجر به ایجاد تفاوت معناداری میان دو سبک از این مبلمان می‌شود، معطوف به همان لمسه‌دوزی‌های روی پارچۀ مبل و دسته‌هایش می‌شود. راز ایجاد اختلاف در هزینه‌ها به نحوۀ ایجاد شدن لمسه‌ها بر روی سطح مبل مربوط می‌شود.

چستر رنگ سرد سبز

دو شیوۀ متفاوت در لمسه‌دوزی

قبل از توضیح شیوه‌های متفاوت کار لمسه‌دوزی، بهتر است تا با هنر زیبای لمسه‌کاری به‌خوبی آشنا شویم. لمسه‌کاری به پروسۀ ایجاد کردن فرو رفتگی‌ها به‌همراه فاصله‌های نظم و ترتیب داده شده بر روی سطح پارچه با استفاده از نخ گفته می‌شود. در نتیجۀ ایجاد یکسری فرورفتگی، برآمدگی‌هایی بر روی سطح پارچه به‌وجود می‌آید. شکل نهایی حاصل از این کار را می‌توانید در اشکال هندسی پدید آمده همانند لوزی یا مستطیل ببینید. این شگرد را در ابتدا به این دلیل به‌کار می‌بستند که می‌‌خواستند مانع از تکان خوردن و جابه‌جا شدن مواد داخل آن بشوند.

در این دوران، کارکرد عملی لمسه‌دوزی جای خود را به کارکرد ایجاد زیبایی و تأثیرگذاری بیشتر بر دکوراسیون منزل و هرچیزی که به هر نحوی به آن مرتبط می‌شود، داده است. هنر لمسه‌دوزی را تنها بر روی دسته‌ها، تکیه‌گاه و سطح پارچۀ مبلمان و پشت مبل‌ها چستر نمی‌بینید، بلکه از لمسه‌کاری بر روی در‌ها، قسمت‌هایی از دیوار و پشت تختخواب منزل نیز استفاده می‌شود و در قسمت عمده‌ای از این‌ها هدف زیبایی بخشیدن بیشتر به آنهاست. البته تمام اهداف در زیباسازی محیط و دکوراسیون خلاصه نمی‌‌شود، بلکه با ایجاد این طرح بر روی مبلمان منجر به ایجاد احساس راحتی بیشتری هنگام نشستن بر روی مبل شده همچنین از چروک شدن لباس ‌مخصوصأ زمان‌هایی که مدت زمانی طولانی بر روی مبل می‌نشینید‌ جلوگیری می‌کند.

چستر رنگ قرمز

بهترین جنس پارچه‌ای که برای لمسه‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، چرم می‌باشد چون دارای استقامت بیشتری در برابر کشیده‌شدن است.

سه شیوۀ متداول برای انجام هنر لمسه‌کاری وجود دارد:

  • لمسه‌کاری الماس
  • لمسه‌کاری بیسکویتی
  • لمسه‌کاری کانالی

لمسه‌کاری الماسی را در مبلمان چستر چرم به‌خوبی می‌توانید ببینید که چگونه با ایجاد لمسه و حالت کشیدگی بر روی پارچه حالتی الماس‌گونه و مشابه شکل هندسی لوزی پدید می‌آید. این نوع، رایج‌ترین شیوۀ لمسه‌کاری می‌باشد.
لمسه‌کاری بیسکویتی حالتی مشابه بیسکویت را بر روی سطح پارچه پدید می‌آورد و در این روش، الگو‌ها به‌صورت مربعی تعیین می‌شوند. این لمسه‌کاری را بر روی مبلمان و به‌طور کلی طرح‌های مدرن و امروزی می‌توانید مشاهده کنید.

لمسه‌کاری کانالی

یک تکنیک قدیمی در جهت ایجاد خطوط افقی یا عمودی بر سطح نشیمن‌گاه است تا ظاهری یک‌پارچه و همسان به مبلمان بدهد.

لمسه‌دست چیست؟

ویژگی نهفته در مبل چستری که گران‌تر مدل مشابه آن فروخته می‌شود در استفاده آن مبل از لمسه‌دوزی به‌وسیلۀ دست خلاصه می‌شود. همۀ ما می‌دانیم که کار‌ها و صنایع دستی از قیمت و ارزش بالایی برخوردار هستند. در روش لمسه‌دست، که تکنیکی کهن محسوب می‌شود، فرد زمان بیشتری در مقایسه با نوع دیگر آن را به انجام کار می‌پردازد و کارش سخت‌تر است. در آغاز لمسه‌کاری باید محل دقیق دوختن لمسه بر روی چوب علامت‌گذاری شود. پس از آن با کمک یک دریل باید قسمت مد نظر را سوراخ کرد. سپس اسفنج علامت‌گذاری شده باید بر روی چوب چسبانده شود. مطابق با سایز و اندازۀ اولیه که در مرحلۀ اول بر روی چوب تعیین شد، پارچه نیز علامت‌گذاری می‌شود و بر روی اسفنج قرار داده می‌شود.

کلاسیک مدل آنا کاناپه سه نفره سبز

هنگامی که می‌خواهند پارچه و اسفنج را با هم بدوزند، برای این‌کار از هنر دست بهره می‌گیرند و از آن جهت که کار دشواری می‌باشد، مبلمان کار شده با دست قیمت بالاتری خواهند داشت. بر اساس سبک کار بر روی محل دوخت‌ها ممکن است دکمه بر روی پارچه کوبیده بشود یا کوبیده نشود. با استفاده از گل میخ یا برش‌گیر بر روی پارچه دکمه می‌زنیم. پس از پایان کار می‌بایست پارچه‌های اضافه به قسمت پشتی مبل منگنه شود. در روش لمسه‌دست، مهارت و تبحر استادی باتجربه بسیار بااهمیت می‌باشد چرا که هنگام جمع کردن کلاف باید کار لمسه‌دوزی نیز انجام شود. مزیت و مؤلفۀ مثبت لمسه‌دوزی با دست در این است که امکان شخصی‌سازی کردن طرح و سبک مبلمان را فراهم می‌سازد به‌طوری که مبل دقیقاً متناسب با نیاز‌های مشتری لمسه‌کاری می‌شود.

لمسه‌دوخت(چرخ) چیست؟

این روش از لمسه‌کاری به‌دلیل دخالت چرخ خیاطی با سرعت بیشتری در مقایسه با لمسه‌دست و آسان‌تر از آن انجام می‌شود. در این شیوه، پارچه‌های استر روی مبل برش داده می‌شوند. و پس از برش، توسط خیاط علامت‌گذاری شده. در این مرحله با استفاده از دست، قسمت‌های علامت گذاشته شده به کمک چرخ خیاطی و نخ مغزی به آن شکل داده می‌شود. در نظر گرفتن اندازه‌های دقیق در هردو روش لمسه‌دست و لمسه‌دوخت یکسان می‌باشد. اندازه‌گیری‌ها قبل از جمع‌بندی مبل بر روی پارچه انجام می‌شود و در انتها، پارچه‌های شکل داده شده، به‌وسیلۀ خیاط‌های حرفه‌ای بر روی مبل متصل می‌شود. لمسه‌دوخت را می‌توان خط صافی در نظر گرفت که با بهره‌گیری از چرخ خیاطی دوخته شده باشد.
برای مشاهدۀ مدل‌های متنوع مبلمان چستر لمسه‌دوزی شده، به آدرس ذیل مراجعه نمایید:

قیمت اصلی 70,900,000 تومان بود.قیمت فعلی 65,200,000 تومان است.

مبل راحتی مدل اسکار

قیمت اصلی 5,200,000 تومان بود.قیمت فعلی 4,700,000 تومان است.

میز جلو مبلی و عسلی مدل JS003

قیمت اصلی 29,900,000 تومان بود.قیمت فعلی 27,500,000 تومان است.

کاناپه تخت‌خواب شو مدل ویان

قیمت اصلی 10,400,000 تومان بود.قیمت فعلی 9,500,000 تومان است.

میز جلو مبلی مدل JS021

قیمت اصلی 86,900,000 تومان بود.قیمت فعلی 79,900,000 تومان است.

مبل کلاسیک مدل آنا – 8 نفره

خرید انواع مدل های مبلمان، میزناهار خوری، جلومبلی و عسلی
جهت دیدن محصولات بیشتر بر روی دکمه کلیک کنید.

کلام آخر

بنابراین، تفاوت مبلمان چستر به‌همراه قیمت‌های با اختلاف زیاد را می‌توان، به نوع لمسه‌دوزی به کار برده شده در مبلمان، مربوط کرد. لمسه‌دست به‌دلیل وقت و دقت زیادی که استاد این کار برایش صرف می‌کند گران‌تر و خاص‌تر است، چرا که امکان شخصی‌سازی طرح لمسه‌کاری نیز وجود دارد. از طرفی، با دیدن مبلمان چستر لمسه‌دوخت متوجه می‌شویم که به‌صورت صنعتی لمسه‌دوزی شده‌اند. لمسه‌دوخت نیز ظاهری ساده و شیک به مبلمان چستر می‌بخشد. بسته به سلیقه و میزان هزینه‌ای که می‌خواهید بپردازید، می‌توان لمسه‌دست یا لمسه‌دوخت را انتخاب کنید. اگر بخواهید برای دکوراسیون منزل مبل چستر را سفارش دهید، ترجیح شما بر لمسه‌دست می‌باشد یا لمسه‌دوخت؟

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *