بهترین رنگ بندی مبلمان چستر برای خانه که نمی دانید!

رنگ بندی مبلمان چستر برای خانه که نمی دانید

پس از آن که از میان تنوع بی‌شمار مبلمان در سبک و طراحی، مبل چستر را برگزیدید حالا باید به دنبال انتخاب بهترین رنگ این نوع از مبلمان باشید تا علاوه بر زیباتر کردن منزل، به اصول رعایت هارمونی و تناسب رنگ میان اسباب و لوازم منزل پای‌بند باشید.
رنگ‌ها اثربخشی فوق‌العاده و فراوانی بر زیباتر جلوه دادن فضای اطراف ما دارند. اهمیت انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق‌های منزل در این است که رنگ‌ها قادر هستند تا بر حس و حال ما، میزان ایجاد حس شادی و نشاط یا رخوت و بی‌حالی بسیار مؤثر باشند. بنابراین اگر هنگام تعیین رنگ برای مبلمان به عواملی که در ادامۀ مقاله بیان می‌شود، توجه داشته باشید شک نکنید که از انتخاب نوع رنگ مبلمان راضی خواهید بود.

پیش از وارد شدن به مبحث اصلی مقاله، باید به این مورد توجه کنید؛ زمانی رنگ مبلمان اثربخش خواهد شد که در انتخاب رنگ، بخش‌های مختلف فضای اتاق نشیمن یا پذیرایی را به‌خوبی مورد بررسی قرار دهید. اگر اتاق پذیرایی از نور کافی برخوردار باشد و فضای محیط وسعت زیادی داشته باشید برای انتخاب رنگ گزینه‌های بیشتری چون رنگ‌های گرم و تیره را در اختیار خواهید داشت.

رنگ مبل چستر

مبلمان چستر نوعی مبل راحتی و شیک می‌باشد و انتخاب رنگ مناسب هنگام خرید کردن، اگرچه در نهایت افزایش قیمت چندان زیادی را بر آن وارد نمی‌کند، اما به زیبایی و شکیل بودن مبلمان قطعاً اضافه خواهد کرد. از طرفی، در نظر داشته باشید که قرار است مدت زمان زیادی را در کنار مبلمانی سپری کنید که انتخاب کرده‌اید. پس، از قدرت ترکیب رنگ‌ها و تأثیر آن‌ها غافل نشوید.
حالا که اهمیت برگزیدن رنگ مناسب را متوجه شدید، در ادامه با ما همراه باشید تا با رنگ‌ها بیشتر و بهتر آشنا شوید.

رنگ‌های گرم

مهم‌ترین مؤلفۀ تشخیص گرم بودن رنگ، افزایش جنب‌وجوش و شور و هیجان و بالا رفتن سطح هورمون آدرنالین و فشار خون در بدن است. رنگ‌های گرم منجر به انتقال دادن احساس شادابی به محیط می‌شود. رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد، بنفش و قهوه‌ای در دسته‌بندی رنگ‌های گرم قرار می‌-گیرد. استفاده از رنگ‌های گرم در مبلمان چستر می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. اگر خواهان دریافت انرژی و احساس شادی بیشتری از دکوراسیون داخلی منزل هستید، این رنگ‌ها برای مبلمان شما مناسب است. افزون بر مدنظر داشتن رنگ غالب بر فضای دکوراسیون و سلیقۀ شخصی، رنگ‌های گرم برای افرادی که در شهر‌ها و مناطق با هوای سرد و خنک زندگی می‌کنند، گزینۀ بسیار خوبی به‌شمار می‌رود.

چستر رنگ مشکی رنگ گرم

رنگ‌های سرد

یکی از روش‌هایی که برای شناسایی کردن رنگ‌های سرد باید به‌کار ببرید، دریافت حالتی از حس آرامش است که در تقابل با حسی قرار می‌گیرد که هنگام دیدن رنگ‌های گرم تجربه می‌کنید. آسایش و آسودگی ناشی از رنگ‌های سرد، قابل قیاس با هیجانات بالایی رنگ‌های گرم نیست. در گروه رنگ‌های سرد می‌توان، آبی، فیروزه‌ای، سبز و بنفش را نام برد. شاید برایتان سؤال پیش آمده باشد که چرا بنفش در دو دستۀ رنگ‌های گرم و سرد قرار گرفته است؟ علت این امر، آن است که بنفش می‌تواند دارای دو طیف مایل به آبی و مایل به قرمز باشد؛

به‌عبارتی اگر در ترکیبات بنفش بیشتر از رنگ آبی استفاده شده باشد، رنگ سرد و اگر بیشتر از رنگ قرمز استفاده شده باشد، رنگ آن را گرم درنظر می‌گیریم. مبلمان چستر با طیف رنگ‌های سرد نیز فضایی سرشار از آرامش را به اتاق پذیرایی یا دیگر اتاق‌های منزل، به ارمغان خواهد آورد. اگر دریافت احساس راحتی و آرامش از فضا و محیط برایتان اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد، انتخاب رنگ‌های سرد برای مبلمان را به‌همراه توجه داشتن به رنگ مسلط بر محیط، توصیه می‌کنیم. برای مردمانی که در جنوب کشور ساکن هستند و در بیشتر فصل‌های سال هوای گرمی را تجربه می‌کنند، رنگ‌های سرد برای دکوراسیون داخلی منزل پیشنهاد می‌شود تا با حس کردن تازگی و طراوت، غرق در آرامش رنگ‌های سرد شوند.

چستر رنگ سرد سبز

رنگ‌های خنثی

رنگ‌های خنثی می‌تواند به‌عنوان انتخابی برای افراد محافظه‌کار و آن‌هایی که خیلی فرصت زیادی برای انتخاب رنگ مبل چستر برای منزل خود ندارند، تلقی شود. به رنگ‌های سفید، خاکستری، قهوه‌ای، کرم، سیاه و بژ رنگ خنثی می‌گویند. باید بدانید که میزان خنثی بودن هریک از این رنگ‌ها دارای درجه‌بندی است و رنگ‌های سیاه، سفید و خاکستری مطلقا خنثی هستند؛ به این معنا که قابلیت تطبیق‌پذیری برای اکثر رنگ‌ها را دارا می‌باشد. از طرفی ترکیب دو رنگ کاملاً خنثی مثل رنگ سفید و سیاه، فضایی بسیار جذاب را برای دکوراسیون خانه به همراه خواهد آورد.

چستر رنگ خاکستری

جادوی ترکیب رنگ‌ها

اکنون که به‌صورت کلی با گرم و سرد بودن رنگ‌ها آشنا شدیم، بهتر است ترکیب شدن رنگ‌ها را در طراحی مبلمان مورد آنالیز قرار دهیم. اگر شما نیز علاقۀ چندانی به مبل چستر تک رنگ ندارید و مایل به تلفیق رنگ‌ها با هم هستید، در ادامۀ مقاله با ما همراه باشید.

ترکیبات رنگ زرد در دکوراسیون

رنگ زرد متعلق به گروه رنگ‌های گرم است و رنگی درخشان، شادی‌آفرین و مثبت است. ترکیب این رنگ با کرمه‌ای برای اتاق نشیمن و ترکیب آن با رنگ آبی برای فضای اتاق نوجوانان و به‌طور کلی محیط‌های جوان‌پسند مناسب است.

چستر رنگ زرد

ترکیبات رنگ قرمز در دکوراسیون

قرمز رنگ بسیار گرم و پرهیجانی است. مسأله‌ای که هنگام انتخاب رنگ قرمز برای مبلمان چستر باید در نظر بگیرید، به‌کار رفتن مقداری جزئی از این رنگ در دکوراسیون داخلی و به‌طور جزئی در رنگ مبل است. مثلاً ترکیب شدن قرمز با رنگ مشکی، با به‌کار رفتن مقدار بیشتر رنگ مشکی نسبت به قرمز، فضایی بسیار شیک و لوکس را به همراه خواهد داشت.

چستر رنگ قرمز

ترکیبات رنگ سبز در دکوراسیون

ویژگی رنگ سبز قدرت بالای آرامش‌بخشی آن است. این رنگ بهتر است با رنگ‌های طوسی و خاکستری همراه بشود. این ترکیب برای کسانی که علاقۀ زیادی به فضا‌های طبیعی دارند، مورد پسند واقع می‌شود.

چستر رنگ سبز

ترکیبات رنگ آبی در دکوراسیون

رنگ آبی به‌عنوان نمایندۀ رنگ‌های سرد احساس فراوانی از آرامش و تعادل را برای مخاطب به همراه می‌آورد. بنابراین جهت دکوراسیون اتاق پذیرایی به‌شدت توصیه می‌شود. بهترین ترکیب، شاید رنگ آبی روشن با آبی تیره باشد. آبی روشن شامل آبی دریا، آبی آسمانی، آبی فسفری و سبز آبی می‌شود و آبی تیره رنگ‌های آبی نفتی، لاجوردی، سورمه‌ای را دربرمی‌گیرد. رنگ آبی را همچنین می‌توان با رنگ‌های سفید و خاکستری نیز ترکیب کرد.

چستر رنگ آبی

با انتخاب مبلمانی که از ترکیب رنگ خنثی با رنگ سرد یا گرم طراحی شده است، با خیال راحت رنگ مبلمان چستر منزل خود را انتخاب کنید. این ترکیب رنگ‌ها به دلیل جلوۀ زیبایی که به فضای منزل می‌بخشد، توصیه می‌شود: ترکیب قهوه‌ای و کرم، خاکستری و زرد، قرمز و خاکستری، قهوه‌ای و نارنجی، خاکستری و آبی، زرد و سفید.

چستر رنگ خاکستری زرد

به‌طور کلی باید گفت که انتخاب رنگ مبلمان چستر خانه، پیش از درنظر گرفتن اصول گرم و سرد بودن و ترکیب رنگ‌ها، به ذوق و سلیقۀ شخصی افراد مربوط می‌شود. اگر می‌خواهید که از انتخاب رنگ مبلمان خود پشیمان نشوید، با به‌کار بستن نکاتی که در مقاله ذکر شد، دکوراسیون و فضایی رضایت‌بخش را برای اتاق پذیرایی منزل خود داشته باشید. برای مشاهدۀ گوناگونی مبلمان چستر بر روی لینک پایین کلیک کنید:

خرید انواع مدل های مبلمان، میزناهار خوری، جلومبلی و عسلی
جهت دیدن محصولات بیشتر بر روی دکمه کلیک کنید.
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *