مبل و کاناپۀ استاندارد برای تماشای تلویزیون

و کاناپۀ استاندارد برای تماشای تلویزیون1

یکی از فعالیت‌ها و تفریحات روزمره بسیاری از افراد در وسط روز یا پس از پایان یک روز کاری، در جمع خانوادگی یا در روز‌های تعطیل تماشای تلویزیون به صورت دورهمی است. علاوه بر در نظر داشتن فاصله مطلوب از تلویزیون، کیفیت و راحتی مبل یا کاناپه‌ای که روی آن می‌نشینید نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در این مقاله به بیان و بررسی ویژگی‌های مبل و کاناپۀ استاندارد و مناسب می‌پردازیم تا با انتخاب مبل و کاناپه سازگار با این استاندارد‌ها، تجربۀ لذت‌بخشی از تماشای تلویزیون داشته باشید، دیگر از مقابل تلویزیون تکان نخورید و از نشستن در مقابل تلویزیون دو چندان لذت ببرید.

راحتی مبل و کاناپه؛ اولویت یا ترجیح؟

درهنگام تماشای تلویزیون معمولاً مدت زمان زیادی می‌نشینیم؛ بنابراین از عوامل مهم و تأثیرگذار در انتخاب مبل، در نظر گرفتن راحتی است. در بررسی مبل و کاناپه از لحاظ راحتی باید به ارتفاع مناسب و ابعاد سازگار مبل و کاناپه با فضای خانه توجه کرد.

در اینجا به بررسی ویژگی‌های چندین نوع مبل و کاناپۀ مناسب جلوی تلویزیون می‌پردازیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری انتخاب کنید؛

مبل ال شکل

یکی از انواع مبلمانی است که به‌خاطر شکل و حالتی که دارد می‌تواند برای تماشای تلویزیون در فضای بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار بگیرد؛ اگر از افرادی هستید که تماشای تلویزیون برای شما به‌تنهایی بر روی مبل یا کاناپه حوصله‌سربر خواهد بود، پیشنهاد ما استفاده از مبل ال شکل است تا هم‌زمان افراد بیشتری بتوانند درکنارهم به تماشای برنامۀ مورد نظر خود بنشینند.

و کاناپۀ استاندارد برای تماشای تلویزیون 3

مبلمان نیمکتی مناسب برای فضای باز

اگر دارای باغ، آلاچیق یا روف گاردن هستید و جزء آن دسته از افراد هستید که علاقه دارند تلویزیون را در فضای باز تماشا کنند، مبلمان نیمکتی با القای حالت حضور در هوای آزاد می‌تواند جزء انتخابات شما قرار گیرد؛ البته در صورتی‌که با پشتی چوبی این نوع مبلمان مشکلی نداشته باشید. این نوع مبل‌ها معمولاً دارای نشیمن پارچه‌ای هستند.

مناسب برای دکوراسیون سنتی

برای سلیقۀ آن‌هایی که پای‌بند به سنت دیرینۀ قرار دادن پشتی در منازل ایرانی هستند، مبلمان با حالت مشابه پشتی را توصیه می‌کنیم تا علاوه بر القای حس خوب خانۀ اصیل و کلاسیک، توانسته باشید دکوراسیون و فضای جلوی تلویزیون را آن‌طور که می‌خواهید، انتخاب کنید و از انتخابتان لذت ببرید.

و کاناپۀ استاندارد برای تماشای تلویزیون 2

مبلمان پایه کوتاه

مبلمان پایه کوتاه برای افرادی که مایلند ارتفاع تلویزیون را با ارتفاع مبل تنظیم کنند و علاوه بر رعایت زاویه سر با محل قرار‌گیری تلویزیون به راحت بودن خود اهمیت می‌دهند، مناسب است؛ البته این شرط در صورتی کار می‌کند که تلویزیون منزل بر روی میز قرار داشته باشد؛ اگر تلویزیون بر روی دیوار نصب شده باشند، استفاده از مبلمان دارای پایه استیل مناسب‌تر خواهد بود. مبلمان استیل از آن جهت که دارای پایه‌های بلندتری در مقایسه با انواع دیگر مبلمان هستند، مناسب برای فضایی هستند که تلویزیون بر روی دیوار نصب شده باشد.

مبل تخت‌خواب شو یا مکانیزم

مبل تخت‌خواب شو همان‌طور که از نامش برمی‌آید برای استراحت و خواب تعبیه شده است؛ این نوع مبل می‌تواند روبه‌روی تلویزیون قرار بگیرد. چرا که برخی افراد ترجیح می‌دهند از تماشای تلویزیون در جهت ابزاری برای چرت زدن و استراحت استفاده کنند. در عین حال برخی ترجیح می‌دهند با آرامش بسیار در حالت خوابیده به تماشای برنامه موردنظرشان بپردازند.

و کاناپۀ استاندارد برای تماشای تلویزیون 4

کاناپه

کاناپه، پیشنهاد دیگری است که برای آن دسته از افرادی است که نمی‌خواهند هزینۀ زیادی را متحمل شوند، از طرفی فضای باز و زیادی را برای چیدمان مبل در اختیار ندارند، گزینه خوبی به شمار می‌رود. مزیت دیگر کاناپه این است که معمولاً دارای پشتی نیز هستند. کاناپه قیمت معقولی دارد و فضای کمی از خانه را اشغال می‌کند.

یکی از انواع کاناپه‌ها، پاف‌ها هستند که پشتی ندارند. پاف‌ها برای خانه‌هایی کوچک‌تر که فضای محدود و کمی را در مقابل تلویزیون در اختیار دارند، پیشنهاد می‌شود.

کلام آخر

در پایان، انتخاب مبل و کاناپۀ مناسب برای قرار دادن در مقابل تلویزیون نیازمند در نظر داشتن این استاندار‌ها و همچنین استاندارد‌های شخصی است تا بهترین انتخاب را با توجه به فضایی که در منزل در اختیار دارید و مبلغی که می‌خواهید بپردازید، داشته باشید. اگر غیر از موارد بالا مورد دیگری پیشنهاد می‌کنید در بخش نظر‌ها با ما درمیان بگذارید.

خرید انواع مدل های مبلمان، میزناهار خوری، جلومبلی و عسلی
جهت دیدن محصولات بیشتر بر روی دکمه کلیک کنید.
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *