نحوه انتخاب مبلمان بر اساس متراژ منزل

انتخاب مبلمان بر اساس متراژ منزل 1

انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون و طراحی داخلی منزل نقش کلیدی در شیک جلوه دادن فضا و راحتی اعضای خانه دارد. علاوه بر درنظر داشتن سلیقۀ شخصی، باید به یکسری عوامل دیگر نیز توجه کنیم تا تجربۀ خریداری کردن مبلمان منجر به ایجاد رضایتمندی کافی شود.

انتخاب سبک مبل متناسب با منزل به عنوان یک عنصر تأثیرگذار در دکوراسیون داخلی می‌تواند بر جذابیت و القای حس هماهنگی کل اساس درون خانه بیفزاید. در این مقاله، هیلدا چوب همراه شماست تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید و اصولی‌ترین انتخاب را از بین تنوع بی‌شمار مبلمان در بازار در نظر بگیرید.

انواع مبلمان

وقتی که قصد خرید مبل برای منزل را داریم باید بدانیم که به طور کلی چند نوع مبل وجود دارد تا بتوانیم بر اساس دانستن ویژگی‌های هر مبل، انتخابی درست و مطابق اصول داشته باشیم. برای این منظور می‌دانیم که تنوع بی‌نهایت مبلمان در انتها در سه نوع خلاصه می‌شود؛

1. مبلمان مدرن:

به این نوع سبک از مبل اسپرت نیز گفته می‌شود. اصلی‌ترین ویژگی مبل مدرن سادگی و مینیمال بودن آن است که در آن از طراحی‌های ساده و خطوط روشن استفاده می‌شود. رنگ‌های زنده و جذاب ویژگی دیگر این نوع از مبلمان است. همچنین به دلیل ویژگی‌های بیان شده، با فضای مدرن خانه‌های امروزی به خوبی و به سادگی هماهنگ می‌شود. این نوع سبک از مبلمان مورد پسند افرادی که دارای سلیقه‌های متناسب با مد روز هستند، قرار می‌گیرد. اگر خواهان دیدن نمونه‌های مختلف مبلمان مدرن هستید، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

انتخاب مبلمان بر اساس متراژ منزل 2

2. مبلمان کلاسیک / نئوکلاسیک:

همان‌طور که از نام آن پیداست این نوع مبلمان دارای طراحی‌های با قدمت و زیباست که نوع خاصی از شکوه و اعتبار را با خود به همراه می‌آورد. تزئینات به کار رفته شده در این نوع مبل، دست‌ساز بوده و دارای ظرأفت خاصی است. معمولاً مبل کلاسیک را با رنگ‌های تیره و گرم انتخاب می‌شود تا حالت شکوه و آرامش این نوع مبلمان حفظ شود.

و کاناپۀ استاندارد برای تماشای تلویزیون 2

3.مبلمان سلطنتی:

یا مبل نیمه استیل؛ نمایان‌گر حالتی از جذبه و شکوه فراوان است به دلیل اینکه از سبک مجلل، کاربست پارچه‌های لوکس و با کیفیت و همچنین جزئیات ظریف و طراحی بزرگ برخوردار است. عمدۀ مبلمان سلطنتی را با رنگ‌های طلایی یا زمینه‌های روشن می‌‌بینیم.

حالا که با انواع مبلمان آشنا شدید، باید این نکته را مدنظر داشته باشید که انتخاب هرکدام از این نوع مبلمان علاوه بر در نظر داشتن سلیقه شخصی، مستلزم توجه به متراژ منزلی است که می‌خواهید بخشی از دکوراسیون خانه را با چیدمان مبلمان جلوه ببخشید و مثلا؛ انتخاب مبل سلطنتی صرفأ از آن جهت که جزء مبلمان گران‌قیمت محسوب می‌شود، بدون توجه به عوامل دیگر اقدام مناسبی نیست.

فاکتورهای در نظر داشتن مبل مناسب برای منزل

سایز و فضای خانه: می‌توان گفت شاید اصلی‌ترین فاکتور برای انتخاب نوع مبلمان، در نظر داشتن فضایی است که می‌خواهید آن را با قرار دادن مبلمان پر کنید. پس بهتر است قبل از اقدام به خرید، اندازۀ فضایی که می‌خواهید برای مبلمان اختصاص دهید را ارزیابی کنید. چرا که انتخاب مبل مناسب در بزرگ‌تر نشان دادن فضای داخلی منزل مؤثر است.

انتخاب مبلمان بر اساس متراژ منزل 3

فضای کوچک و محدود:

اگر فضای خانۀ شما کوچک است، پیشنهاد می‌شود از مبلمان مدرن با طراحی ساده استفاده کنید تا محیط خیلی پر و شلوغ دیده نشود و از فضای در اختیار حداکثر استفاده را کرده باشید. همچنین می‌توانید از مبلمان کلاسیک نیز برای فضا‌های دنج منزل خود استفاده کرده و حالتی سنتی را به فضای خانه خود القا کنید.

فضای نسبتاً بزرگ:

ممکن است فضای زیادی را برای چیدن مبل‌ها در اختیار داشته باشید؛ بنابراین استفاده از مبلمان سلطنتی یا کلاسیک توصیه می‌شود.

فضای وسیع:

اگر فضایی وسیع در اختیار دارید، جرات انتخاب مبلمان سلطنتی با طرح‌های برجسته و قابل توجه را به خودتان بدهید تا به منزلتان شکوه و اعتبار ببخشید! زیبایی چینش مبل سلطنتی زمانی چندین برابر خواهد شد که خانه‌ای وسیع با سقف‌های بلند داشته باشد تا هرچه بیشتر به خانه جلوه‌ای از عظمت وصف‌ناپذیر دکوراسیون متناسب را ببخشید.

احساس راحتی:

اگر اولویت شما هنگام استفاده از مبلمان، بر داشتن احساس راحتی و آرامش می‌باشد، بهترین گزینه مبلمان کلاسیک با پارچه‌های مرغوب به‌کار رفته در آن است.

هارمونی و تناسب سبک چیدمان مبل با دکوراسیون داخلی و رنگ غالب در محیط:

در انتخاب نوع مبلمان، همچنین باید به لوازم خانه نیز توجه کنید. اگر خانه و اثاث آن دارای طرح‌های مدرن است، مبلمان مدرن بهترین گزینه برای منزل شماست. اگر وسایل خانۀ شما کلاسیک یا سلطنتی است به ترتیب؛ مبلمان کلاسیک و سلطنتی دارای بیشترین قدرت تطبیق با اثاث و فضای خانه شما خواهد بود.

رنگ معتدل و متناسب:

هنگام انتخاب رنگ مبلمان توجه داشته باشید که در فضای خانه شما از رنگ‌های روشن استفاده شده است یا ترجیح شما به کار بستن رنگ‌های تیره بوده است. برای در نظر گرفتن این عامل، توجه ویژه‌ای به رنگ پرده و فرش‌های منزل کنید. اگر انتخاب شما رنگ‌های روشن است، می‌توانید از مبلمان سلطنتی استفاده کنید تا به جذابیت فضا اضافه کنید. اما اگر فضای منزل، تیره و گرم است می‌توانید مبلمان کلاسیک را انتخاب کنید. حالا اگر خواهان اضافه کردن انرژی بیشتر به فضای زندگی خود هستید، مبلمان مدرن را امتحان کنید.

و کاناپۀ استاندارد برای تماشای تلویزیون 4

علاوه بر در نظر داشتن این مورد، نکته‌ای که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد، این است که به طرح و نقش دیگر اثاث خانه توجه کنید؛ در صورتی‌که در طرح فرش‌ها و پرده از الگو‌های پر از جزئیات و شلوغ استفاده شده است، بهترین کار این است که مبلمان مدرن با طرح‌های ساده را در اولویت قرار دهید تا باعث شود تعادل به وجود آید و فضا بزرگ‌تر نشان داده شود.

کلام آخر

به طور کلی، هنگام انتخاب مبلمان برای هر بخشی از منزل باید به متراژ و فضای موجود برای چیدن مبل‌ها، سلیقۀ شخصی و سبک دکوراسیون داخلی توجه ویژه کرد. هر کدام از انواع مبلمان مدرن، کلاسیک و سنتی قابلیت‌ها و کارکرد‌های خاص خود را دارند و شما می‌‌توانید با توجه به نیاز، سلیقه و در نظر گرفتن فاکتور‌های چون فضا و سبک خانه که بالاتر ذکر شد، با رعایت تعادل میان القا کردن حس زیبایی محیط و عملکرد چیدمان صحیح، دست به انتخاب بزنید و علاوه بر داشتن احساس آرامش و راحتی، حضور در فضای دلپذیر و خوشایندی را در منزل تجربه کنید.

­

خرید انواع مدل های مبلمان، میزناهار خوری، جلومبلی و عسلی
جهت دیدن محصولات بیشتر بر روی دکمه کلیک کنید.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *