تاثیر رنگ ها در اتاق خواب و مبلمان

6 6 2


تاثیر مثبت رنگ ها

 در اتاق خواب این واقعیت که رنگ ها روی خواب ما تأثیر می گذارند دیگر یک راز نیست. استفاده از رنگ های آرامش بخش در اتاق خواب که به آرامش شما کمک می کند بسیار مهمتر است. بنابراین قبل از شروع به طراحی مجدد اتاق خواب خود، باید بدانید که کدام رنگ چه تأثیری دارد. فرقی نمی کند که رنگ دیوار جدید بخواهید، مبلمان خود را رنگ آمیزی کنید یا فقط می خواهید جزئیات رنگی کوچک را با کوسن ها و موارد مشابه اضافه کنید، انتخاب رنگ در اینجا بسیار مهم است. در ادامه توضیح می دهیم که کدام رنگ دیوارها برای مفهوم رنگ اتاق خواب مناسب هستند.

1 1 12

سایه های صورتی در اتاق خواب و مبلمان

 محتاطانه، ملایم، ظریف، متعادل، خوش بین و دخترانه بسیاری از طراحان مدت هاست که استفاده از رنگ صورتی را فقط در اتاق کودکان متوقف کرده اند. در عوض، امروز می توانید آنها را در همه جا پیدا کنید. رنگ صورتی اثر آرامش بخشی دارد و آرامش درونی را فراهم می کند. صورتی به خصوص زمانی که آن را با مشکی یا خاکستری هماهنگ می کنید، شیک و آرام به نظر می رسد. سپس رنگ شیرینی و ناز کلاسیک را از دست می دهد. می توانید رنگ های صورتی را با تمام رنگ های خاکی مانند بژ، خاکستری، قهوه ای یا کلاسیک با سیاه یا سفید ترکیب کنید.


رنگ های زرد در اتاق خواب و مبلمان

 گرم کننده، شاد و ملایم رنگ زرد بلافاصله با نور خورشید و خلق و خوی خوب همراه می شود و در نتیجه احساس گرم و دلپذیری ایجاد می کند. رنگ زرد که با شادی همراه است، نشان دهنده ایده های جدید و علاقه روزافزون است. با این حال، اگر می خواهید از رنگ زرد برای طراحی دیوار استفاده کنید، مهم است که از سایه های ملایم و پاستلی زرد استفاده کنید. لحنی که بیش از حد قوی و شیک است، جلوه ای درخشان دارد، اما بسیار نیروبخش است و می تواند باعث بی قراری در اتاق خواب شود.


سایه های سبز در اتاق خواب و مبلمان

متعادل کننده، آرام بخش، آرامش بخش، ایمن و آرام رنگ سبز نشان دهنده طبیعت است و جلوه ای آرام بخش در اتاق ایجاد می کند. ظرافت های تیره از سبز تا سبز صنوبری حداکثر آرامش را تضمین می کند و بنابراین برای فضایی آرام در اتاق خواب بسیار مناسب است. رنگ های خنثی مانند خاکستری، سیاه یا سفید را اضافه کنید. هر چه رنگ سبز بیشتر مایل به آبی شود، رنگ آرامش بیشتری به نظر می رسد. این تن در سال های اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده است، به خصوص به عنوان رنگ دیوار در اتاق خواب، اما همچنین در اتاق های نشیمن مانند اتاق غذاخوری یا اتاق نشیمن استفاده می شود. برای اینکه استایل را حتی مدرن‌تر کنید، می‌توانید سایه‌های مختلفی مانند سبز صنوبری برای ملحفه و پرده‌ها را با رنگ سبز پاستلی برای دیوار ترکیب کنید.

2 2 10


سایه های آبی در اتاق خواب و مبلمان

 نجیب، آرام، عمیق، تسکین دهنده، تسکین دهنده و هماهنگ آبی رنگ زیبایی برای اتاق خواب است و امکانات زیادی را برای آرامش بخشیدن به اتاق خواب ارائه می دهد. این رنگ اثر آرام بخش دارد و بنابراین برای یافتن آرامش درونی و بیرونی و کاهش استرس و اضطراب ایده آل است. اگر آبی را انتخاب کنید، در کمترین زمان فضایی هماهنگ را تداعی خواهید کرد. فرقی نمی‌کند که آبی شب عرفانی را انتخاب کنید یا آبی پودری شیک، می‌توانید هنگام راه‌اندازی از بین تفاوت‌های ظریف متعددی انتخاب کنید. ترکیب های ممکن با رنگ های دیگر نیز تقریبا نامحدود است. همیشه مطمئن شوید که همه رنگ ها دارای عمق و تیره هستند – یعنی نسبت بالایی از رنگ مشکی دارند. آبی با گذشت زمان به یک روند واقعی برای رنگ های اتاق خواب تبدیل شده است. نه تنها برای طراحی دیوار، بلکه مبلمان و لوازم منزل نیز اغلب به رنگ آبی انتخاب می شوند. مثلا تخت آبی چطور؟


سایه های قهوه ای در اتاق خواب و مبلمان

 خاکی، گرم کننده، محافظ، راحت و طبیعی قهوه ای رنگ زمین است و قابلیت اطمینان و استواری و همچنین کندی را می رساند. فقط سایه مناسب برای احساس اعتماد به نفس و خواب خوب. به عنوان یک رنگ خاکی، می توانید رنگ قهوه ای را با بسیاری از رنگ های دیگر مانند سبز، صورتی یا کرم ترکیب کنید. مزیت این است که قهوه ای بسیار طبیعی به نظر می رسد و با هر فضای داخلی متناسب است. این رنگ هم به عنوان رنگ دیوار و هم روی مبلمان خوب به نظر می رسد.

4 4 5


تاثیر رنگ مبلمان

 برای جلوگیری از البته رنگ‌هایی هم هستند که لزوماً برای اتاق خواب شما مناسب نیستند و بی‌قراری یا سردی را نشان می‌دهند. بنابراین باید مراقب رنگ های زیر باشید و با احتیاط از آنها استفاده کنید. رنگ سفید در اتاق خواب اثر: پاک، بی آلایش، منظم، پاک و سبک اگرچه رنگ سفید خنثی ترین رنگ در نظر گرفته می شود و در بسیاری از فضاها استفاده می شود، اما این تن می تواند کمی سرد و غیرشخصی به نظر برسد. مزیت رنگ سفید این است که می توان آن را با هر فضای داخلی و هر سبک زندگی ترکیب کرد. چه روی دیوار، چه به عنوان رنگ مبلمان و چه دکوراسیون، همه جا طبیعی و تمیز به نظر می رسد. با این حال، این رنگ گرما ساطع نمی کند. اگر هنوز هم دوست دارید رنگ سفید را در اتاق خواب بچسبانید، می توانید رنگ روشن مانند سفید کرم را نیز انتخاب کنید. به این ترتیب حداقل کمی گرمای اتاق را بیشتر می کنید و می توانید با جزئیات رنگارنگ اتاق را دنج کنید. به عنوان رنگ دیوار، سفید به خوبی به عنوان پایه ای عمل می کند، به عنوان مثال برای ایجاد صحنه برای مبلمان چوبی یا یک تخت رنگی. در نتیجه، شما به یک طرح رنگ وابسته نیستید و می توانید خلاقیت خود را با مبلمان و لوازم جانبی آزاد کنید.

امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *