9 ترفند مهم و کاربردی برای تمیز کردن مبل پارچه ای

6 6

شب مهمانی با بهترین دوستان واقعاً خوب بود. غذای لذیذ خوردی، بازی های رومیزی بیرون آوردی و خیلی خندیدی. اما بعد، در حین مرتب کردن، آن را می بینید: لکه روی مبل. لعنتی! باید سریع انجام شود اما بهترین راه برای تمیز کردن کاناپه چیست؟ از چه اشتباهاتی باید اجتناب کرد؟ ما همه اینها، الهام، نکات، ترفندها و اینکه چگونه لکه مبل عصر را خراب نمی کند را در پست وبلاگ زیر توضیح می دهیم: تمیز کردن مبل آسان با این نکات تخصصی!

 

1. لکه های بزرگ روی تمام پوشش ها

لکه های کوچکی که به این عمق کشیده نشده اند در ابتدا بد نیستند. آنها را می توان به راحتی با آب ولرم و یک پارچه یا پارچه نرم از روی تمام روکش های مبل پاک کرد. گرد و غبار را نیز می توان از این طریق پاک کرد. همچنین می توانید هفته ای یکبار مبل خود را با جاروبرقی در پایین ترین سطح جاروبرقی بکشید و به این ترتیب خرده ها و گرد و غبار را با اطمینان پاک کنید.

می‌توانید مبل‌هایی را که دارای روکش پارچه‌ای بافته شده است، به‌عنوان مثال، با جوش‌شیرین نه چندان محرمانه خانگی تمیز کنید. لطفاً به یاد داشته باشید که قبل از تمیز کردن مبل خود را تقریباً جاروبرقی بکشید. اگر لکه ها هنوز سطحی هستند و هنوز عمیقا جذب نشده اند، می توانید به سادگی جوش شیرین خشک را روی لکه بپاشید تا کثیفی های سبک از بین برود. اگر لکه از قبل عمیق تر یا قدیمی تر است، باید جوش شیرین را کمی مرطوب کنید و روی لکه بمالید و بگذارید یک شب خیس بخورد. هنگامی که جوش شیرین خیس می شود، چربی ها را تجزیه می کند، بنابراین این روش به ویژه برای لکه های چربی مفید است. روز بعد، جوش شیرین به سادگی با جاروبرقی پاک می شود و لکه از بین می رود. جوش شیرین را می توانید در داروخانه و در هر داروخانه معمولی به شکل پودر تهیه کنید.

 

2 2

2.شوینده فقط برای ظروف؟

جوش شیرین به عنوان یک پاک کننده لکه برای روکش های چرم مصنوعی خوب نیست، اما مایع شستشوی معمولی مناسب تر است. شما باید مایع شوینده را روی یک اسفنج نرم یا پارچه با آب فراوان بمالید (لطفا هرگز از قسمت تمیز کننده اسفنج روی مبل خود استفاده نکنید!) و سپس به آرامی لکه را از روی مبل خود پاک کنید. یک عارضه خوب مایع شوینده روی مبل چرم مصنوعی: شروع به درخشش فوق العاده می کند!

 

3. حیوان خانگی

اگر حیوانات خانگی در خانه دارید، می دانید که آنها همیشه به اندازه کافی سریع در بیرون، در اصطبل یا روی جعبه زباله نیستند. با این حال، ادرار روی مبل هر چیزی جز خنده‌دار است، زیرا می‌تواند بویی تند ایجاد کند. اگر به سرعت متوجه لکه شدید، ابتدا یک دستمال کاغذی یا دستمال کاغذی روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. این اولین مایع بالایی را جذب می کند. می توانید با پاشیدن نمک روی لکه، مایعی را که از قبل به داخل اثاثه داخلی نفوذ کرده است، بیرون بیاورید، زیرا نمک رطوبت را می بندد و آن را از روکش بیرون می کشد. بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و سپس آن را جاروبرقی بکشید.

 

4.مواد شیمیایی ممنوع

بسیاری از روکش های مبل زیبا می باشند. اگر دستورالعمل ها را به درستی نخوانده باشید یا از محصول نادرست استفاده کنید، این نیز خیلی سریع اتفاق می افتد و مبل تغییر رنگ می دهد. در مجموع، توصیه می‌کنم فقط زمانی از مواد شیمیایی استفاده کنید که واقعاً نمی‌توانید لکه را از روی مبل با داروهای معمولی خانگی پاک کنید. زیرا بسیاری از پاک کننده های شیمیایی نسبت به محصولی که باید تمیز شود بسیار تهاجمی هستند. علاوه بر این، احتمال اینکه خودتان به آن واکنش آلرژیک داشته باشید بیشتر است.

 

5 5

5. تمیز کردن مبل در برابر بو

راه های مختلفی برای خلاص شدن از بوی محل زندگی شما وجود دارد. از یک طرف، می توانید پاک کننده های مختلفی را برای بوهای خاص در هر داروخانه خریداری کنید. به عنوان مثال، یک پاک کننده بو و لکه مخصوص ادرار وجود دارد. با این حال، اگر ترجیح می دهید از درمان های خانگی استفاده کنید، ما دو نوع مختلف برای شما داریم که هر دو می توانند به از بین بردن بوی نامطبوع از مبل شما کمک کنند. برای مثال امتحان کنید: جوش شیرین خشک را سخاوتمندانه روی مبل پخش کنید، بگذارید حدود 8 تا 10 ساعت بماند و روز بعد پودر را با جاروبرقی پاک کنید. مبل خود را با مخلوطی از آب و سرکه سیب (به نسبت 2: 1، ترجیحاً در یک بطری اسپری) اسپری کنید. به هر حال، بوی سرکه با خشک شدن از بین می رود، بنابراین لازم نیست نگران آن باشید. خطر! قبل از اینکه با بوی نامطبوع و احتمالا کپک‌آمیز مبل خود مقابله کنید، بررسی کنید مبل شما آلوده به کپک نباشد. در این مورد، یک تمیز کردن بو ساده کمکی نخواهد کرد و برای جلوگیری از خطرات سلامتی باید قالب را حذف کنید.

 

6. مبل تمیز با بخارشوی

گاهی اوقات نمی خواهید فقط سطح مبل خود را با یک پارچه پاک کنید یا فقط آن را جاروبرقی بکشید. مبلمانی که اغلب توسط افراد غریبه استفاده می شود، باید هر از چند گاهی کاملاً تمیز شود – مثلاً با بخارشوی مخصوص. این نه تنها پوشش را تمیز می کند، بلکه کثیفی و گرد و غبار موجود در اثاثه یا لوازم داخلی را نیز تمیز می کند. و به این صورت مبل خود را با بخارشوی تمیز می کنید:

مرحله 1: قبل از تمیز کردن با بخار، مبل خود را کاملاً جاروبرقی بکشید.

مرحله 2: مبل خود را با بخارشوی خود در پایین ترین حالت تمیز کنید و از خیس شدن بیش از حد خودداری کنید.

مرحله 3: از یک برس برای کمک استفاده کنید، آن را در یک پارچه میکروفایبر بپیچید تا در بخار کار کند و با دقت بیشتری روی لکه ها بروید.

مرحله 4: در صورت لزوم، دوباره با بخارشوی خود روی مبل خود بروید و سپس با یک پارچه خشک کنید.

 

7. کاناپه را با پارچه درشت تمیز کنید

البته مبل ها پارچه های مختلفی دارند. در حالی که لکه های روی چرم یا چرم مصنوعی معمولاً به راحتی پاک می شوند، مبل های پارچه ای، به ویژه آنهایی که پارچه های درشت دارند، تمیز کردن آنها دشوارتر است. به عنوان مثال، اگر مبل بافته شده ای دارید، می توانید آن را به صورت زیر تمیز کنید: یک پارچه میکروفیبر بردارید، آن را با آب مقطر مرطوب کنید و مقداری آب صابون به آن اضافه کنید. حالا روی لکه مربوطه کار کنید و دوباره با یک پارچه میکروفیبر تمیز که با آب مقطر مرطوب شده است پاک کنید. مطمئن شوید که پارچه شما هرگز خیلی خیس نیست. تمیز کردن مبل خود با پارچه درشت به همین راحتی است!

 

امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *