راهنمای انتخاب رنگ برای مبل

4 4


مبل خریدی است که سال‌ها دوام می‌آورد، بنابراین در طول عمر خود چندین حرکت یا تغییرات اتاق نشیمن را پشت سر می‌گذارد. از آنجایی که رنگ آمیزی مجدد دیوار یا تعویض روبالشی ها بسیار ارزان تر است، بنابراین رنگ های اطراف مبل باید با مبلمان تطبیق داده شود و نه برعکس. اما چه رنگی با کاناپه می آید؟

1 1 1


ترکیب مبل در رنگ های پیچیده

 از آنجایی که کاناپه باید عمر طولانی داشته باشد، معمولاً با رنگ های خاموش خریداری می شود، زیرا اینگونه است که به احتمال زیاد برای مدت طولانی با سلیقه صاحب خود مطابقت دارد. بنابراین در بیشتر موارد کاناپه سفید، سیاه یا خاکستری خواهد بود. این همچنین انتخاب ترکیب مناسب را آسان می‌کند، زیرا تقریباً هر چیزی با رنگ‌های خاموش هماهنگ می‌شود. با این حال، تصور فضایی که ترکیب خواهد داشت همیشه باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، اگر دیوار پشت آن به همان رنگ رنگ آمیزی شود، مبل از نظر بصری عقب می نشیند. این می تواند با چنین مبلمان بزرگی منطقی باشد، برای مثال در یک اتاق کوچک یا زمانی که فضا در یک اتاق بسیار شلوغ محدود است.

3 3

همه رنگ ها به خوبی با یک کاناپه سفید هماهنگ می شوند. بنابراین می توانید کوسن های رنگارنگ، فرش ها و رنگ های دیوار را به دلخواه خود آزمایش کنید. این کاملا منطقی است، زیرا یک کاناپه سفید در مقابل یک دیوار سفید می تواند به سرعت بدون لهجه های رنگی بالینی و استریل به نظر برسد. بنابراین قطعه خوب را از نظر بصری با ظرافت های قوی چاشنی کنید. با این حال، سایه‌های پاستلی نیز به خوبی می‌آیند، و سپس می‌توانند تعدادشان بیشتر شود. در اصل، یک مبل مشکی را نیز می توان با همه رنگ ها ترکیب کرد، اما تفاوت های ظریف قوی بهتر از رنگ های ظریف پاستلی کار می کند. ترکیب با عناصر خاکستری بسیار شیک به نظر می رسد همیشه مناسب است. در یک پس زمینه روشن، یک کاناپه سیاه مجسمه ای به نظر می رسد، شبح آن تاکید شده است و بیشتر در اتاق وجود دارد. این اثر را می توان با یک دیوار تیره تر کاهش داد، اما مراقب باشید که اتاق خیلی تاریک به نظر نرسد. این طرح رنگ برای اتاق های کوچک با سقف کم توصیه نمی شود. شما می توانید برای چیدمان مبل خود به مقاله چیدمان مبل 7 نفره مراجعه کنید.

2 2 1

مبل های خاکستری همه کاره واقعی هستند، آنها را می توان با رنگ های قوی و ملایم ترکیب کرد. به ویژه هنگامی که کنتراست روشن و تاریکی وجود دارد جذاب است. از آنجایی که مبل خاکستری خنثی است، می توانید از دمای رنگ سایر عناصر برای تأثیرگذاری بر جلوه اتاق استفاده کنید: رنگ های گرم دنج به نظر می رسند، رنگ های سرد تمیز و مرتب به نظر می رسند.


کاناپه رنگارنگ شیک

شاید شما مبل هایی با رنگ های خاموش انتخاب نکرده اید، بلکه مدلی رنگی دارید. اینجا فقط تفاوت های ظریف نیست، بلکه سبک کلی مبل است. یک مبل مدرن در رنگ های تند را همیشه می توان با سفید و خاکستری ترکیب کرد. لهجه های کوچک سیاه نیز ممکن است، به عنوان مثال با کوسن های جداگانه. با این حال، ترکیب یک رنگ با رنگ دوم به درجه خاصی از حساسیت نیاز دارد، زیرا ممکن است رنگ ها با هم برخورد کنند. هر چه ممکن است، از سایه مربوطه در نسخه روشن یا تیره استفاده کنید. شما همچنین می توانید از رنگ متضاد مربوطه استفاده کنید اگر آن را رنگارنگ به عنوان یک تن بدون پوشش دوست دارید، در غیر این صورت رنگ پاستل هماهنگ تر به نظر می رسد. از سوی دیگر، مبلمان قدیمی را می توان به طور خاص صحنه سازی کرد. لهجه های طلایی، به عنوان مثال به عنوان حاشیه دیوار، با یک کاناپه به سبک باروک با قاب چوبی هنرمندانه به خوبی هماهنگ می شوند. سایر قطعات را می توان با رنگ های ترند زمان خود ترکیب کرد، برای مثال قهوه ای ظریف دهه 50 یا نارنجی شاد دهه 70.

امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *