مبل مناسب دیسک کمر

2 2 3


کمر و گردن درد اغلب به کار کامپیوتر و دفتر نسبت داده می شود. اما حتی خانه های ما معمولاً به درستی تنظیم نشده اند. مبلمان پشتی از دیرباز مقرون به صرفه بوده است. تبلیغات کمردرد همراه همیشگی بسیاری از افراد است. دلایل آن می تواند عدم ورزش، فرسودگی و همچنین مبلمان نامناسب باشد. هر کسی که بیش از حد طولانی روی مبل غوطه ور می نشیند، صندلی سخت را تحمل می کند یا روی تشک آویزان می خوابد، در نهایت آن را در قسمت پایین کمر خود احساس می کند. مبلمانی که پشت آن آسان است لزوماً گران نیستند، قطعاتی که به طور خاص طراحی شده اند تا ارگونومیک باشند. بسیار مهم تر، آگاهی از وضعیت مناسب برای پشت است بنابراین می توانید راه حل های مفیدی را در میان مبلمان معمولی و ایده های اتاق ساده پیدا کنید. و متوجه می شود که گاهی اوقات کمتر حتی بیشتر است. تمیز کردن نیز بخشی از راه حل است. در اینجا نکاتی وجود دارد:

5 5


مبل برای دیسک کمر

 بسیاری از آپارتمان ها با مبلمان تحویل داده می شوند. مایکل فایندر، رئیس کارگروه پیشگیری در انجمن فیزیوتراپی ایران می‌گوید تقریباً فضایی برای حرکت آزاد در اتاق وجود ندارد. آپارتمان باید مشوق هایی برای ورزش، مانند تشک ورزشی یا ارگومتر در اتاق نشیمن ارائه دهد. عدم استفاده از کنترل از راه دور باعث افزایش فعالیت می شود. بالاخره باید بلند شوید تا برنامه تلویزیون را عوض کنید، پرده ها را پایین بیاورید یا نور سقف را کم کنید. و در یک آپارتمان مرتب، حتی برقراری تماس در حالت ایستاده یا راه رفتن بهتر عمل می کند.


احساس بهتر بدن

هیلدا چوب تاکید می کند که چیزی به نام صندلی توصیه شده صریح برای افرادی که مشکلات کمر دارند وجود ندارد زیرا شرایط بسیار متفاوت است. “هنگام انتخاب مبلمان مناسب برای نشیمنگاه، احساس خوشایند تعیین کننده است.” و برای این کار، باید درک خود را آموزش داد، باید به سیگنال های بدن توجه کرد و متوجه شد که چه چیزی برای او خوب است.

هیلداچوب توضیح می دهد: «به طور کلی، مبلمان نشیمن نباید حالت اجباری را تحریک کند. وضعیت نشستن سفت، که در آن پاها خم شده و نمی توان به جلو کشیده شد، آزادی حرکت را محدود می کند. صندلی ها باید موقعیت های مختلف نشستن را در اختیار داشته باشند. و این در بهترین حالت حداکثر بعد از 20 دقیقه تغییر می کند.

3 3 2


مبلمان نشیمن

 صندلی های اداری باید راحت باشند و فشار اضافی به ستون فقرات وارد نکنند. همین امر در مورد سایر صندلی ها نیز صدق می کند. مدل های ارگونومیک خوب به گونه ای ساخته شده اند که وقتی برای مدت طولانی می نشینید آن را احساس نمی کنید. پشتی قابل تنظیم با درج بالشتک تقویت‌کننده که حالت ایستاده را تقویت می‌کند مهم است. به گفته هیلدا، یک نیمکت روی میز ناهارخوری و صندلی های راک برای تغییر آسان و منظم وضعیت نشستن مناسب هستند.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *