قیمت مبل 1402

3 3 2


1. نیازهای خود را تعیین کنید

 اینکه کدام مبل می تواند به خانه منتقل شود در نهایت یک سوال سلیقه ای است، اما در درجه اول به نحوه و توسط چند نفر استفاده می شود. باید باشد و چه مقدار فضای در اتاق در دسترس است. بنابراین ارزش آن را دارد که قبل از خرید یک مورد جدید کمی به نیازهای خود فکر کنید.

1 1 14


2. انواع مبل معمولی

میزان راحتی یک مبل در درجه اول با توجه به عمق صندلی، ارتفاع پشتی و نوع تودوزی (سخت یا نرم) و جنس آن تعیین می شود. تعریف فردی از راحتی در اینجا بسیار مهم است از جمله اینکه آیا می خواهید مبل راحتی داشته باشید یا بدون دسته. نکته: برخی از تولیدکنندگان مدل های مبل خود را در عمق، عرض و طرح های مختلف عرضه می کنند. به این ترتیب، می توانید قبل از خرید مبل، عمق و عرض صندلی تک تک ماژول ها را تعیین کنید و آنها را در مبل رویایی شخصی خود پیکربندی کنید. نمونه های پارچه نیز می تواند از قبل برای شما ارسال شود. همه پارامترها را می‌توان با روکشی که به آن اعتماد دارید، قبل از ساختن مورد جدید مورد بحث قرار داد.


انواع زیر مبل را می توان تشخیص داد

مبل های 2 نفره ابعادی کاربردی دارند و برای فضاهای کوچک مناسب هستند. به دلیل اندازه جمع و جور آنها فضای زیادی به اندازه یک محل نشیمن اشغال نمی کنند، اما برای استراحت به تنهایی یا با یک دوست عالی هستند. یک 2 نفره نه تنها به عنوان کاناپه برای اتاق نشیمن، بلکه به عنوان مبل برای اتاق خواب و اتاق مهمان یا به عنوان یک مبل آشپزخانه کوچک برای راحتی بیشتر مناسب است. اگر تمام خانواده نیاز دارند که بتوانند روی مبل فضایی پیدا کنند، بهتر است به اندازه یک مبل 3 نفره یا پهن فکر کنید. مزیت این مبل ها این است که به دلیل بلندی می توانید روی آن ها نیز بخوابید.

مبل های شزلون برای کسانی که دوست دارند پاهایشان را بالا بگذارند مناسب است. به دلیل کوتاه شدن تکیه گاه و انتهای باز در یک طرف، تکه مبلمان به مخلوطی از صندلی راحتی و مبل تبدیل می شود. مبل‌های ال ‌شکل روباز نسبت به مبلمان کلاسیک نشیمن‌گاه مطبوع‌تر و فراگیرتر به نظر می‌رسند.  مبل های گوشه ای و مناظر مبل برای اتاق های بزرگ و خانواده های پرجمعیت ساخته شده اند. از آنجایی که آنها لزوماً نباید در گوشه باشند، می توانند به ساختار اتاق های بزرگتر کمک کنند. بنابراین آنها همچنین جداکننده اتاق هستند بدون اینکه دید اتاق را مسدود کنند. اگر فضای کافی دارید، می توانید برای ایجاد یک ست مبل، صندلی راحتی یا پاف را به منظره مبل اضافه کنید. مبل‌های مدولار را می‌توان از ماژول‌های مختلف مبل مونتاژ کرد و مطابق با حال و هوا، پیکربندی، تنظیم مجدد یا گسترش داد. آنها برای اتاق های بزرگتر و خانواده ها مناسب هستند اگر آن را کاربردی دوست دارید، فضای کمی دارید و می خواهید برای مهمانان خودجوش شبانه آماده شوید، می توانید یک مبل تختخواب شو کاربردی را انتخاب کنید. برخی از مدل ها فضای ذخیره سازی اضافی را به شکل جعبه تخت ارائه می دهند.

2 2 11


3. اندازه مبل مناسب را پیدا کنید

 قبل از شروع انتخاب طرح و روکش ها، باید زمان کافی برای تعیین سایز مبل مناسب اختصاص دهید. نکته اصلی این است که ابعاد مناسب برای اندازه اتاق و نیازهای خود را پیدا کنید. مبل جدید کجا باید باشد و چقدر فضا دارد؟ چند نفر باید یک مکان راحت روی آن پیدا کنید؟ آیا مبل از طریق تمام راه پله ها و درهای اتاق نشیمن جا می گیرد؟ یک طرح دقیق شفافیت ایجاد می کند و بعداً می توان آن را به فروشگاه مبلمان یا به اثاثه یا لوازم داخلی محلی برد. نکته مهم: هنگام اندازه گیری، حتما فضای کنار و پشت مبل و همچنین دسته های تاشو و چرخان را در نظر بگیرید! درها، کشوها و راهروها نیز باید در نظر گرفته شوند. مبلمان اثاثه یا لوازم داخلی این عادت را دارند که در فروشگاه مبلمان کوچکتر از آنچه هست ظاهر شوند. بنابراین به عنوان یک نکته: به سادگی ابعاد مبل مورد نظر خود را روی زمین با نوار چسب علامت بزنید یا مبل را با جعبه های متحرک بازسازی کنید! این باعث می شود ایده بهتری از اتاق داشته باشید و به سرعت مشخص کنید که مبل مورد علاقه شاید برای اتاق خیلی بزرگ است یا خیر.


4. ارتفاع و عمق مناسب صندلی

علاوه بر شکل و اندازه، ارتفاع و عمق مناسب صندلی نیز در انتخاب مبل مهم است. نشستن و ایستادن راحت از یک طرف به قد و از طرف دیگر به سن یا قواعد خود بستگی دارد. مخصوصاً افراد مسن معمولاً با اثاثه داخلی کم مشکل دارند، زیرا هر چه مبل پایین تر باشد، بلند شدن سخت تر می شود. به طور کلی: ارتفاع متوسط ​​صندلی تقریباً 40 سانتی متر است، میانگین عمق صندلی برای نشستن در حالت عمودی تقریباً 55 سانتی متر است. هر چه مبل عمیق تر باشد، احتمال اینکه صندلی به یک تخت راحت تبدیل شود، بیشتر می شود.


5.چرم، نخی یا مخملی

 کدام پوشش مناسب سبک زندگی من است هنگامی که شما در مورد نوع مبل تصمیم گرفتید، هنوز بحث مواد پوشش وجود دارد. مسئله مواد همچنین شامل ملاحظات عملی و مالی است. مراقبت از چرم ممکن است آسان‌تر و جاودانه‌تر از یک روکش پارچه‌ای باشد، اما آیا راحت‌تر هم هست؟ موارد زیر در اینجا صدق می کند: سلیقه و کیف پول تصمیم می گیرند.

امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *