بررسی انواع مبل تختخواب‌شو طبی

انواع مبل تختخواب‌شو طبی

مهم‌ترین ویژگی خانه‌های امروزی کوچک و نقلی بودن آن است بنابراین یکی از چالش‌هایی که هنگام چینش دکوراسیون داخلی با آن مواجه می‌شویم فضای محدودی است که برای جانمایی مبلمان در اختیار داریم.
امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که در چیدمان اتاق پذیرایی یا نشیمن از مبلمان استفاده نکرده باشد؛ بنابراین نوعی از مبلمان برای خانه‌های با مساحت کم ساخته شده است که آن را با نام مبلمان تختخواب شو می‌شناسیم.
مبل تختخواب‌شوی طبی یک نوع از انواع بی‌شمار و گوناگون مبلمان است. طراحی این سبک از مبلمان به گونه‌ای است که علاوه بر اینکه مناسب برای نشستن هستند برای استراحت کردن و خوابیدن نیز سازگار است و فضای کمی از اتاق را اشغال می‌کند.
در این مقاله از هیلدا چوب می‌خواهیم تا درباره انواع مبلمان تختخواب‌شوی طبی صحبت کنیم.

انواع مبل تختخواب‌ شو طبی

مبلمان تخت خواب‌شو فقط در منازل استفاده نمی‌شوند. بلکه کارایی آن‌ها را در مکان‌های دیگر همچون بیمارستان‌ها می‌توانید مشاهده کنید. مخصوصاً نوع مبل تختخواب‌شو طبی که دقیقاً برای استفاده در بیمارستان‌ها و برای همراهان بیماران تعبیه شده است تا علاوه بر اینکه فضای کمی را اشغال می‌کند راحتی و آرامش را به کاربر هدیه دهد.
تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید تا با انواع مبلمان تختخواب شوی طبی شما را آشنا کنیم تا در خرید مبل انتخاب بهتری داشته باشید.

انواع مبل تختخواب شو طبی بر اساس مکانیسم

مبلمان تختخواب شو را بر اساس نوع سازوکار و ساختی که دارند می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

مبل تختخواب شوی یک نفره که از طول باز می‌شود

این نوع مبل تختخواب شو مشابه صندلی‌هایی است که در باشگاه‌های بدنسازی استفاده می‌شود. این مبلمان تکیه‌گاه و نشیمن‌گاه بزرگی دارند. برای تبدیل این مبلمان به تختخواب کافی است که آن را به جلو بکشید و برای برگرداندن آن به حالت قبلی می‌توانید آن را به داخل جمع کنید. مزیت اکثر مبلمان تختخواب شو طبی در آن است که فضای کمی از اتاق را اشغال می‌کند و برای حمل آن مشکل چندانی نخواهید داشت چرا که کمتر از وزن یک تختخواب، سنگینی دارد.
پیش از تهیه این نوع از مبل تختخواب شوی طبی باید مطمئن باشید که اتاق شما دارای فضای کافی برای باز شدن این مبل تختخواب شو را دارد و به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

انواع مبل تختخواب ‌شو

مبل تختخواب شو طبی یک نفره که از کنار باز می‌شود

این نوع مبل تختخواب شوی طبی دارای تشکی است که از بغل آن می‌توانید تشک را به بیرون بکشید. می‌توان گفت این طراحی از مبل تختخواب‌شو حالت جانمایی تشک در کمد رختخواب‌ها را تداعی می‌کند. از این جهت به این نوع مبل تختخواب شوی طبی، مبل تختخواب شوی جانبی نیز گفته می‌شود. این مبل نیز فضای کمی از محیط را می‌گیرد اما باید در نظر داشته باشید که متراژ مورد نظر برای باز شدن این نوع مبل تختخوابشوی طبی در اتاق شما وجود داشته باشد و به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید.
مبلمان تختخواب شوی طبی از جهت نوع استفاده‌ای که در اتاق دارند به انواع دیگری تقسیم می‌شوند:

مبل تختخواب شو مناسب برای استفاده روزانه

این مبل روزانه نامیده می‌شود. از آن جهت که هر زمان شما بخواهید می‌توانید مبل را تبدیل به تختی راحت و تخت را به مبلی راحتی تبدیل کنید. بنابراین می‌تواند هم به عنوان نشیمن‌گاه در اتاق نشیمن یا به عنوان تختی مناسب برای چرت زدن در مقابل تلویزیون تلقی شود. با داشتن این نوع مبل تختخواب شوی طبی در اتاق نشیمن خود می‌توانید هم مبل و هم تخت را در یک فضا داشته باشید.
مبلمان تختخواب شو بهترین گزینه برای خانه‌های کوچک و فضا‌های محدود هستند، به دلیل آنکه پس از جمع شدن به حالت مبل برگشته و فضای زیادی از خانه را اشغال نمی‌کنند بلکه تغییر کاربری داده و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده چند منظوره داشته باشید.
در طراحی برخی از مبلمان تختخواب‌شو باکس‌ها و جعبه‌هایی قرار داده شده است و شما می‌توانید برخی از وسایل خود را درون آن قرار دهید. این نوع مبل باعث بهینه-سازی در فضا‌های محدود و کوچک می‌شود.

مبل تختخواب شوی طبی ال مانند

این نوع از مبلمان را می‌توانید به راحتی در اتاق پذیرایی خود قرار دهید. این مبل علاوه بر آنکه فضای کمی را اشغال می‌کند برای خانه‌های کوچکی که در آن‌ها رفت و آمد مهمانان زیاد می‌باشد مناسب است، چرا که امکان نشستن همزمان چند نفر را بر روی مبل فراهم می‌سازد. در پایان روز نیز می‌توانید از این مبل به عنوان تخت برای مهمان خود استفاده کرده و در استفاده از فضا صرفه‌جویی نمایید.

انواع مبل تختخواب‌شو

مبل تختخواب شوی طبی دو نفره

مبلمان تختخواب شوی طبی به صورت دو نفره نیز تولید می‌شوند و شما می‌توانید از آن‌ها در خانه استفاده کنید. این نوع مبلمان در فضای بیمارستان نیز استفاده می‌شود. این نوع مبلمان به صورت کشویی باز شده و اندازه آن به دلیل آنکه دو نفر می‌توانند بر روی آن استراحت کنند دو برابر سایز یک تخت خواب معمولی می‌باشد. وقتی صحبت از وزن کم و همچنین اشغال فضای کمتر مبلمان تختخواب شو می‌شود، وزن این مدل از مبلمان در مقابل وزن تختخواب درنظر گرفته می‌شود. به همین جهت گفته می‌شود که وزن خیلی سنگینی ندارد.
مبلمان به دلیل ویژگی متمایزی که دارند در خانه‌ها و در مراکزی همچون بیمارستان‌ها قابل استفاده هستند. از خصیصه‌های این مبل، اشغال فضای کمتر با کاربری بیشتر است. ویژگی بعدی آن سبک بودن این نوع مبل تختخواب شو در مقابل تخت و همچنین قابلیت حمل و جابه‌جایی آسان آن می‌باشد.

کلام آخر

در این محتوا به معرفی انواع مبلمان تختخواب شوی طبی پرداختیم. عمده استفاده از مبلمان تختخواب‌شو طبی را در منازل و مراکز بیمارستانی مشاهده می‌کنیم. انتخاب مبلمان تختخواب شو طبی بر اساس فضای مورد نظر برای قرار دادن آن باید صورت گیرد تا به راحتی بتوانید مبل را به تخت تبدیل کرده و از آن استفاده کنید. هنگام تهیه مبلمان تختخواب شوی طبی می‌توانید رنگ و طرح روکش به کار رفته در مبل را انتخاب نمایید. این لینک شما را در جهت مشاهده مدل‌های متفاوت از این نوع مبلمان راهنمایی می‌کند

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *