چیدمان مبل هفت نفره چند نکته مهم و کاربردی

3 3 1


چیدمان مبلمان اتاق نشیمن با تلویزیون می تواند کاری دلهره آور باشد. هنگامی که با یک اتاق خالی مواجه می شوید، پر کردن آن به گونه ای که هم کاربردی و هم از نظر زیبایی در اطراف وسایل الکترونیکی شما خوشایند باشد، می تواند کاری طاقت فرسا به نظر برسد. اما در طول سال ها، طراحان داخلی تعدادی از اصول ساده و کاربردی را تشخیص داده اند که باعث می شود تلویزیون شما در اتاق نشیمن شما خوب به نظر برسد. فقط این قوانین عقل سلیم را دنبال کنید و متوجه خواهید شد که چیدمان مبلمان با یا بدون تلویزیون در تصویر به هر حال چندان ترسناک نیست.

6 6 1

چیدمان های محبوب مبلمان را در نظر بگیرید

با در نظر گرفتن چیدمان اتاق نشیمن که طراحان برای زیباترین اتاق ها به آن گرایش دارند، گزینه های خود را ساده کنید. در اینجا چند نمونه از چیدمان مبلمان اتاق نشیمن آورده شده است.

 چیدمان متقارن:

چیدمان متقارن در هر اندازه و شکل اتاق کار می کند زیرا از نظر بصری فضا را متعادل می کند. دو مبل روبه روی هم که با یک میز از هم جدا شده اند، چیدمان متقارن است. کاناپه ای که کنار آن با صندلی های کناری مطابقت دارد، متقارن در نظر گرفته می شود.

 چیدمان شناور:

 اگر اتاق نشیمن با پنجره های زیاد دارید اما فضای دیوار کافی برای لنگر انداختن مبلمان خود ندارید، چیدمان مبلمان شناور را انتخاب کنید. مبلمان خود را چند فوت دورتر از دیوارها شناور کنید تا جزیره ای در مرکز اتاق با تلویزیون نصب شده روی یک دیوار ایجاد کنید.

5 5 1

چیدمان L شکل:

ترکیب L شکل اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری فضایی نامناسب در نظر گرفته می شود و مجموعه ای از چالش های خاص خود را ارائه می دهد، مانند فضای کمتر دیوار برای مبلمان و قرار دادن تلویزیون. معمولاً دو دیوار وجود دارد که می توانید برای مبلمان و موقعیت یابی تلویزیون استفاده کنید. مبل روی دیوار بلند قرار می گیرد و تلویزیون را می توان روی دیوار درست در مقابل مبل قرار داد.

چیدمان اتاق‌های نامنظم:

 اتاق‌های نشیمن باریک، فضاهایی با گوشه‌ها و شکاف‌ها یا شومینه‌های زاویه‌دارهمه اتاق‌هایی با شکل نامنظم یا نامناسب در نظر گرفته می‌شوند. کلید چیدمان مبلمان در اتاق‌های نشیمن نامناسب، ایجاد مناطق با استفاده از مبلمان روی فرش‌های منطقه است. شما همچنین می توانید یک منطقه را با یک قطعه بیانیه بزرگ مانند یک چراغ طبقه نمایشی لنگر بزنید.

چیدمان اتاق های نشیمن مستطیلی باریک و بلند:

 شما دو دیوار بلند برای کار خواهید داشت، بنابراین معمول است که مبل را روی یک دیوار و تلویزیون را روی دیوار مقابل قرار دهید، چه روی پایه نصب شده باشد یا روی پایه.

2 2 2

یک نقطه کانونی انتخاب کنید

هرگز قدرت یک نقطه کانونی در یک اتاق را دست کم نگیرید. گاهی اوقات آنها به طور طبیعی ظاهر می شوند، مانند اگر شما یک پنجره برجسته یا یک شومینه داخلی دارید، در حالی که ممکن است لازم باشد خودتان آنها را بسازید، مانند پایه های تلویزیون و تلویزیون. نقطه کانونی انتخابی شما هر چه باشد، تصمیم بگیرید و به آن پایبند باشید. شما می خواهید تا آنجا که ممکن است مبلمان را در اطراف آن بچینید.

مبلمان را به دیوار فشار ندهید

مبلمان را به دیوار فشار ندهید اندازه‌گیری اتاق تعیین می‌کند که چقدر می‌توانید مبلمان خود را از دیوارها دور کنید، اما حتی در یک فضای کوچک، می‌خواهید با فاصله چند سانتی‌متری بین قسمت‌های پشتی مبلمان و قسمت‌های کوچک، فضای کمی برای تنفس ایجاد کنید. دیوارها. علیرغم باور عمومی، این فضای کمی در واقع می تواند اتاق ها را بزرگتر کند. البته اگر فضای بزرگتری دارید، می توانید مبلمان را طوری بچینید که قسمت های گفتگو در وسط اتاق ایجاد شود و چند فوت بین دیوارها و مبلمان باقی بماند.


تعیین مکان تلویزیون

 جایی که تلویزیون خود را در اتاق نشیمن قرار می دهید به اندازه آن و چند عامل دیگر بستگی دارد. اینجا نکاتی وجود دارد: تلویزیون باید در قسمتی از اتاق نشیمن شما قرار گیرد که تحت تأثیر نور خورشید یا تابش نور طبیعی یا نورهای دیگر قرار نگیرد. تلویزیون خود را خارج از مناطق پرترافیک قرار دهید. هیچ چیز خسته کننده تر از این نیست که سعی کنید تلویزیون تماشا کنید در حالی که مردم از کنار آن عبور می کنند. به طور کلی، تلویزیون شما باید رو به روی صندلی شما قرار گیرد تا بتوانید به راحتی آن را از روی مبل یا صندلی خود تماشا کنید. نصب تلویزیون در بالای شومینه مزایا و معایب خود را دارد اما اگر به درستی انجام شود می‌تواند فضای کف را در چیدمان اتاق نشیمن کوچک آزاد کند.

امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *