چیدمان گل و گیاه طبیعی در خانه

گل و گیاه طبیعی در خانه

چیدمان گل و گیاه طبیعی در خانه با ایده‌های متنوعی اجرا می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند به کمک گیاهان سبز فضایی طبیعی و دلنشین را ایجاد کنند. گیاهان طبیعی علاوه بر زیبایی و انتقال احساس خوب و خوشایند در تصفیه هوا هم تأثیر بسزایی دارند به همین دلیل استفاده از آن‌ها در چیدمان منزل می‌تواند مزیت‌های خوبی را به همراه داشته باشد.
برای تقسیم فضا و پوشاندن عیوب گل‌ها بهترین گزینه هستند و می‌توانند فضایی کاملاً طبیعی و دنج را خلق کنند. متنوع بودن گیاهان دست شما را برای طراحی باز می‌گذارد. می‌توانید متناسب با نیاز و سلیقه خود گل‌های زیبا را انتخاب کنید. چیدمان در فضاهای مختلف قابل اجرا است و برای انجام آن می‌توانید از ایده‌های به‌روز کمک بگیرید.

ایده‌های کاربردی برای چیدمان گل و گیاه طبیعی در خانه

برای چیدمان گل و گیاه طبیعی در خانه می‌توانید از روش‌های مختلف کمک بگیرید. با قرار دادن یک گلدان زیبا روی میز کنسول فضا جلوه خاصی پیدا می کند. برای پیاده‌سازی این ایده می‌توانید به مطلب مربوط به آن مراجعه کنید. در اینجا دیگر ایده‌های کاربردی و تأثیر گذار را معرفی می‌کنیم:

چیدمان گل و گیاه طبیعی

آویز گیاهان از دیوار

با آویز کردن گیاهان از دیوار می‌توانید محیطی آرام بخش و طبیعی داشته باشید. برای انجام این ایده نیاز است تا شما گل‌های مخصوصی را انتخاب کنید. گیاهانی که به صورت آویز جلوه خوبی دارند می‌توانند ظاهری شیک و تماشایی به محیط هدیه دهند. اگر آویز به صورت کاملاً صحیح انجام شود هیچ خطری گیاه را تهدید نمی‌کند.
این گل‌ها بیشتر برای خانه‌هایی توصیه می‌شوند که رنگ و روح کافی ندارند‌. گلدان و آویز باید بتواند وزن گل را به خوبی تحمل کند. گیاهان آپارتمانی مانند سرخس و پتوس که رشد زیادی دارند برای انجام این کار بهترین گزینه هستند. با قرار دادن گلدان در شلف دیواری این ایده به خوبی اجرا می‌شود که شما با مطالعه متن می‌توانید به صورت کاملاً اصولی آن را انجام دهید.

قرار دادن گیاهان روی قفسه

قفسه‌های چوبی و فلزی برای قرار دادن گلدان مناسب هستند به شرطی که بدنه‌ای ضخیم و محکم داشته باشند. با در اختیار داشتن یک قفسه بزرگ این امکان برای شما فراهم می‌شود تا تمام گلدان‌های کوچک و بزرگ را با خیال راحت روی آن قرار دهید.
یک کتابخانه چوبی می‌تواند در کنار کتاب گلدان‌های زیبایی را هم داشته باشد که برای اجرای این ایده می‌توانید مطلب مربوط به آن را مطالعه کنید. این دیزاین به صورت سلیقه‌ای اجرا می‌شود و شما می‌توانید مدام دکور را تغییر دهید. این قفسه می‌توانید مانند پارتیشن فضا را به خوبی از هم جدا کند.

چیدمان گل و گیاه طبیعی

آویزان کردن گیاهان از سقف

با آویزان کردن گیاهان سبز و زیبا از سقف می‌توانید یک دکوراسیون جذاب و شیک داشته باشید. این ایده اغلب در پذیرایی اجرا می‌شود و می‌تواند چشم مهمانان را خیره کند. برای خارج کردن فضا از حالت یکنواختی این یک روش کاربردی و تأثیر گذار است. آویزان کردن گل در فضاهای کوچک و بزرگ جذاب است و تغییراتی چشمگیر را در محیط ایجاد می‌کند.

چیدمان گیاهان به صورت شلف

به کمک شلف می‌توانید چیدمان‌های متنوعی را تجربه کنید. برای زیباتر کردن محیط خانه می‌توانید گلدان‌های کوچک را داخل شلف‌های زیبا قرار دهید. با آویزان کردن اکسسوری و گیاه به دیوار جذابیت دو چندان می‌شود. شلف‌ها مدل‌های مختلفی دارند و شما می‌توانید متناسب با سلیقه و نیاز خود انتخاب را انجام دهید.

چیدمان گل و گیاه طبیعی

چینش گل‌ها با ساخت یک باغچه

درست کردن یک باغچه کوچک در یک گوشه خانه می‌تواند به زیباتر شدن محیط کمک زیادی کند و نقش بسزایی در تهویه مطبوع و تصفیه هوا داشته باشد. اگر گیاهان مختلفی را در اختیار دارید می‌توانید آنها را کنار هم قرار دهید. با انتخاب گل‌های رنگارنگ می‌توانید حس شادابی و نشاط را به محیط هدیه بدهید.

ایده تقسیم فضا به کمک گیاهان

بهترین ایده برای تقسیم فضا استفاده از گل‌ها و گیاهان سبز و طبیعی است. گل‌های بزرگ و قد بلند می‌توانند به بهترین شکل ممکن محیط را تقسیم بندی کنند‌. آنها با پر کردن فضل جلوه خاصی به محیط می‌بخشند. این ایده فقط در خانه و آپارتمان کاربرد ندارد؛ بلکه در محل کار و سالن‌های آرایشی هم استفاده می‌شود. اگر با نحوه تزیین میز کنسول و تقسیم بندی فضا آشنایی ندارید می‌توانید مطلب مرتبط با آن را مطالعه کنید.

قرار دادن گلدان بر کف اتاق

برای گلدان‌های بزرگ بهترین ایده چیدمان قرار دادن آنها بر کف اتاق یا سالن است. اگر فضای خالی زیادی دارید این ایده می‌تواند برای پر کردن آن مؤثر باشد. هر کجا که خلاء احساس می‌شود یک گلدان زیبا قرار دهید.
درختچه‌های آپارتمانی باید روی زمین باشند؛ چرا که رشد زیادی دارند و کف زمین یک نقطه امن برای آنها است. گیاهان گلدار و رونده را روی زمین نیز می‌توانید نگهداری کنید. این ایده در قسمت‌های مختلف قابل اجرا است و محدودیتی هم ندارد.

چیدمان گل و گیاه طبیعی

رویش گیاهان بر سطح دیوار

گیاهان رونده و گل دهنده با رویش روی سطح دیوار جذابیت بیشتری دارند به همین دلیل پیشنهاد می‌شود تا به کمک آنها چهار چوب سبزی دور پنجره و قاب عکس‌ها ایجاد کنید. تأمین رطوبت کافی برای این گیاهان مشکل بزرگی است که بیشتر افراد با آن روبرو می شوند.
باید زیر گلدان‌هایی را انتخاب کنید که عمق بیشتری دارند و می‌توانند آب را برای مدت طولانی درون خود نگه دارند. بهتر است گلدان را روی زمین قرار دهید تا بتوانید یک دکوراسیون جذاب داشته باشید.

چیدمان گیاهان روی پایه

بهترین چیدمان گل و گیاه طبیعی در خانه قرار دادن آنها روی پایه یا استند است. گیاهانی که شاخه‌های قوس دار و معلق دارند با آویزان شدن از روی پایه می‌توانند زیبایی محیط را دو چندان کنند. این ایده در محیط‌های مختلف قابل اجرا و می‌تواند به خوبی فضا را پر کند. دکوراسیون با گل و گیاه، حس و حال خاص و متفاوتی را به محیط زندگی شما منتقل می‌کند.

چیدمان گل و گیاه طبیعی

چه فضاهایی برای قرار دادن گل مناسب هستند؟

برای داشتن یک دکوراسیون شیک و جذاب نیاز است تا شما بهترین مکان را برای قرار دادن گل‌ها و گیاهان انتخاب کنید. در اینجا به معرفی بهترین محل برای چیدمان گیاهان آپارتمانی می‌پردازیم:

چیدمان گل در آشپزخانه

آشپزخانه محیطی امن برای خانم‌ها است که بیشترین وقت خود را در آن سپری می‌کنند. قرار دادن گل‌های طبیعی در چنین محیطی می‌تواند حس شادابی و سرزندگی را به خوبی منتقل کند و محیط را از یکنواختی خارج سازد. برای اجرای این ایده می‌توانید از گل‌ها و گیاهان مختلفی استفاده کنید.
برای پوشاندن عیوب و به هم ریختگی آشپزخانه گیاهان بهترین گزینه هستند. دیزاین میز ناهارخوری با گل‌های زیبا انرژی شما را بیشتر می‌کند. آشپزخانه بهترین چیدمان گل و گیاه طبیعی در خانه را دارد به شرطی که گل‌های کوچک را انتخاب کنید.

چیدمان گل در سرویس بهداشتی و حمام

سرویس بهداشتی و حمام محیط‌های پر رفت و آمدی هستند به همین دلیل دیزاین آنها اهمیت بسزایی دارد و شما برای طراحی نیاز به گل‌های طبیعی و زیبا دارید. گیاهانی که مناسب این فضا هستند می‌توانند زیبایی آن را دو چندان کنند‌. گل‌های طبیعی خشک شده هم گزینه خوبی برای دیزاین هستند و کارایی بیشتری هم دارند.

چینش گیاهان در اتاق خواب

چیدمان گل و گیاه طبیعی در خانه تأثیر بسزایی در روحیه ساکنین دارد به همین دلیل بیشتر افراد تمایل به دیزاین اتاق خواب با گل‌های طبیعی دارند. برای داشتن محیطی شیک و تماشایی می‌توانید از گیاهان متنوعی استفاده کنید. برای افرادی که بیماری تنفسی یا حساسیت دارند انتخاب گل‌های طبیعی می‌تواند بهترین گزینه باشد.

چیدمان گیاهان در بالکن

بالکن بهترین محیط برای قرار دادن گل‌ها و گیاهان آپارتمانی است. فضای باز به رشد گیاهان کمک زیادی می‌کند به همین دلیل بیشتر افراد بالکن را برای نگهداری گل انتخاب می‌کنند‌. تزیین این محیط با گل‌های زیبا در روحیه ساکنین تأثیر مثبتی دارد. از آنجا که آپارتمان‌ها فاقد حیاط هستند تراس می‌تواند بهترین گزینه برای اجرای این دکور جذاب باشد.

چیدمان گل و گیاه طبیعی

چیدمان گلدان در پذیرایی

پذیرایی می‌تواند بهترین چیدمان گل و گیاه طبیعی در خانه را به خود اختصاص دهد. مهمانان قطعاً محو چنین دیزاینی می‌شوند. انتخاب گلدان شیک می‌تواند به جذابیت این فضا کمک زیادی کند. برای اضافه کردن حال و هوای بهاری به فضای نشیمن گل‌ها پیشنهاد خوبی هستند. با قرار دادن یک گلدان زیبا روی میز می‌توانید چشم هر بیننده‌ای را خیره کنید.

چیدمان گلدان در منزل و راه پله

راه پله بهترین فضا برای قرار دادن گل‌ها و گیاهان طبیعی است. این قسمت اول جایی است که مهمانان در زمان ورود آن را رویت می‌کند؛ بدین ترتیب مهم است که برای راه پله چه گلدانی را انتخاب می‌کنید. انتخاب گل مناسب می‌تواند زیبایی این فضا را دو چندان کند. اگر راه پله بزرگ است باید گل‌های بزرگ‌تر را انتخاب کنید‌.

چیدمان گل در پشت شیشه

گل‌های طبیعی به نور خورشید نیاز دارند؛ بنابراین بهتر است اگر فضای کافی دارید آنها را پشت پنجره قرار دهید. این گلدان‌ها اصولاً کوچک هستند و گل‌های زیبایی دارند. در طراحی دکوراسیون منزل انتخاب این فضا برای چیدمان گل اهمیت بسزایی برای طراحان دارد.

چیدمان گل و گیاه طبیعی

مزایای دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی

چیدمان گل و گیاه طبیعی در خانه مزیت‌های زیادی را برای ساکنین به همراه دارد. ‌گل‌های طبیعی نه تنها زیبایی محیط را دو چندان می‌کنند؛ بلکه در تصفیه هوا و تولید هوای پاک و سالم هم تأثیر بسزایی دارند‌. این گیاهان محصور کننده فضا هستند و می‌توانند به خوبی فضاهای خالی را پر کنند. در اینجا به دیگر مزایا اشاره می‌کنیم:

  • عمق بخشیدن به فضا
  • تقسیم بندی محیط و پارتیشن بندی
  • پوشاندن عیوب
  • ایجاد سایه در روز
  • ایجاد آرامش و حس خودمانی

به کمک گلدان‌های طبیعی می‌توان فضا را به خوبی جدا کرد تا دید افراد فقط به یک قسمت محدود شود. برای محدود کردن دید در جلوی شیشه تراس درختچه‌ها بهتر از دیوار و نرده هستند. به کمک تکنیک‌های معماری می‌توانید فضایی با عمق زیاد داشته باشید به شرطی که گل‌ها را به درستی انتخاب و در جای مناسب هم استفاده کنید.

گیاهان به دلیل داشتن رنگ سبز زیبا می‌توانند با دکوراسیون خانه شما ترکیب رنگ زیبایی خلق کنند و به آن عمق ببخشند. گیاهانی که برگ‌های ریز دارند یا ساختار آنها مثل کاکتوس است برای چنین دکوری مناسب هستند. گل‌ها برای پوشاندن عیوب انتخابی هوشمندانه هستند. اگر قسمتی از دیوار خراب شده یا لوله و عیبی قابل مشاهده است به کمک گیاهان طبیعی می‌توانید به راحتی آن را پوشش دهند.

هر چه نقص بزرگ‌تر باشد برگ گل هم باید بزرگ‌تر باشد. برای اجرای یک دکوراسیون زیبا نیاز است تا گل‌ها را در فضایی قرار دهید که در هنگام برخورد نور خورشید سایه آنها قابل مشاهده باشد. چیدمان گل و گیاه طبیعی در خانه حس خودمانی بودن را ایجاد می‌کند که این می‌تواند در پذیرایی از مهمانان هم مؤثر باشد.

سخن پایانی

گل‌ها و گیاهان طبیعی بخشی از دکوراسیون منزل هستند که شما می‌توانید با ایده‌های مختلف آنها را کنار هم قرار دهید. کارشناسان سایت هیلدا چوب بهترین ایده‌ها را به شما معرفی می‌کنند و با مشاوره‌های خود در تلاش هستند تا شما بهترین گل را انتخاب کنید و آن را در مناسب‌ترین فضا قرار دهید.
گل‌های طبیعی علاوه بر زینتی بودن حس آرامش را ایجاد می‌کنند و در رفع آلودگی‌های محیطی تأثیرگذار هستند. گیاهان آپارتمانی مقاوم می‌توانند در هر شرایطی رشد کنند و با زیبایی خود جذابیت محیط را دو چندان سازند.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *