8 ایده بسیار کاربردی برای دکوراسیون محل کار

5

1. تعیین فضای داخلی


وظیفه تزئین دفتر خود می تواند به طناب زدن تبدیل شود. با این حال، یکی از مواردی که اگر دو طرف را به طور مساوی در نظر داشته باشید، به راحتی می توانید بر آن مسلط شوید: راحتی و کاربردی. نتیجه باید عملی اما زیبا، مفید اما راحت، مرتب اما شخصی باشد. هر دو را می توان خیلی راحت با هم ترکیب کرد. ابتدا امکانات خود را عاقلانه انتخاب کنید. با کارفرمای خود بحث کنید که تا چه حد امکان راه اندازی دفتر در محل کار شما وجود دارد. در بیشتر موارد، شما آزادی های خاصی دارید که باید از آنها استفاده کنید. در هر صورت، می توانید بخار را در خانه خارج کنید. اگر می‌توانید مبلمان اداری را خودتان انتخاب کنید، میز و صندلی‌ای را انتخاب کنید که از وضعیت بدنی سالم و راحت پشتیبانی کند. مطمئن شوید که فضای ذخیره سازی کافی دارید. تمام شدن فضای ذخیره سازی به سرعت باعث هرج و مرج و درهم ریختگی می شود، روند کار شما را کند می کند و در عین حال روحیه و انگیزه شما را کاهش می دهد. مطمئن شوید که از نور روز به خوبی استفاده می کنید تا بتوانید متمرکز اما بدون زحمت کار کنید. نور مصنوعی باعث می‌شود سریع‌تر خسته شوید. هنگامی که این چارچوب درست شد، می توانید با تزئین دفتر خود به شخصی سازی و ایجاد حس خوب بپردازید.

1 1

2. تزئین دفتر برای افزایش انگیزه


چه چیزی به شما انگیزه می دهد؟ چه کسی یا چه چیزی شما را الهام می بخشد؟ با تزئین دفتر خود، می توانید راه شخصی خود را برای ایجاد انگیزه بیشتر پیدا کنید. تصاویر یا تابلوهای با جملات انگیزشی می توانند به شما کمک کنند تا هدف خود را در ذهن داشته باشید و هر روز به شما یادآوری کنند که روی چه چیزی کار می کنید و برای چه چیزی تلاش می کنید. برخی ممکن است گفته ها را ساده یا پیش پا افتاده بدانند. در مورد پرتره ای از بت شما چطور؟ آیا کسی هست که به شما الهام بخشد یا به او نگاه کنید؟ سپس این شخص را در محل کار در کنار خود قرار دهید. چه به عنوان تصویر، به عنوان تقویم، برنامه ریز یا با قرار دادن بیوگرافی روی میز خود به عنوان تزئین. تصاویر منظره می توانند به همان اندازه انگیزه دهنده باشند اگر خاطره و انگیزه را برانگیزند. یا می توانید عکس ها، هدایا یا یادگاری های خانواده خود را روی میز و اطراف آن قرار دهید. به این فکر کنید که چگونه می توانید انگیزه شخصی خود را بدست آورید.


3 . محل نگهداری میز را در دفتر تزئین کنید

موارد ضروری برای هر محل کار: سازمان دهندگانی که زیبا به نظر می رسند. قبلاً اشاره کرده‌ایم که اگر می‌خواهید مولد باشید، شلوغی در دفتر کار یک «نه» است. اما در عین حال، دفتری با رنگ خاکستری یکنواخت و غیرشخصی، روحیه خوبی برای کار کردن ایجاد نمی کند. فضای ذخیره سازی میز مختلط که از محفظه ها، کشوها، جعبه ها و موارد مشابه تشکیل شده است نیز تصویر زیبایی را ایجاد نمی کند. این کار را بهتر انجام دهید و گزینه‌های ذخیره‌سازی را دریافت کنید که با هم کار می‌کنند و از شر کاغذبازی‌های ناخوشایند خلاص شوید. برای یک تصویر هماهنگ، باید رنگ ها و همچنین مواد را هماهنگ کنید. سبدها، لیوان های خودکار، جعبه ها، محفظه های نگهداری و قفسه ها کاربرد عملی دارند و در عین حال هدف تزئینی را نیز انجام می دهند.

3

5. گیاهان برای دکوراسیون اداری


ثابت شده است که گیاهان آب و هوای داخل خانه را بهبود می بخشند. حتی مطالعات نشان می دهد که آنها می توانند بهره وری در دفتر را تا 15 درصد به عنوان دکوراسیون افزایش دهند. شاید حتی دلیلی برای درخواست بودجه کمی از رئیس برای کارخانه های اداری بیشتر باشد؟ در هر صورت ارزش دارد همکاران سبز را به عنوان تزئینات میز به دفتر بیاورید. البته در اینجا هم همینطور است: خود را زیبا اما کاربردی کنید. اگر در جنگلی نشسته اید که فضای ذخیره سازی یا نور طبیعی را از شما می گیرد، ممکن است زیاده روی کرده باشید. متأسفانه گیاهان مرده هستند. آنها به جای بالا بردن جو، خلق و خو را کاهش می دهند. بنابراین اگر زیاد سفر می کنید و مرتب به مطب نمی آیید، یا به همکارانی با انگشتان سبز نیاز دارید یا ساکولنت ها و کاکتوس های مقرون به صرفه. به هر حال همه آنها خشمگین هستند!

1 2


6. دفتر کار را با وسایل شخصی تزئین کنید


به طور کلی، تصویری که دفتر ارائه می دهد باید نشان دهنده شرکت باشد. اکنون می توانید پشت میز خود باشید، اما همچنان کمی شخصی تر باشید. قبلاً به این موضوع پرداخته‌ایم که چگونه وسایل شخصی، عکس‌ها و یادگاری‌ها می‌توانند انگیزه‌بخش باشند. یک ایده خوب دیگر برای مراقبت از خود: مرتباً یک دسته گل تازه برای خود بخرید. این بلافاصله محیط را افزایش می دهد. صحبت از خودمراقبتی: کرم دست، اسپری حرارتی طراوت‌بخش یا غلتک ماساژ ابزارهای مفیدی هستند که می‌توان آن‌ها را در کنار میز نگه داشت و همچنین اگر به خوبی چیده شوند، ظاهر خوبی دارند. در غیر این صورت یک یادگاری از آخرین سفر خود، عکس یا هدایایی از عزیزانتان و یادگاری های زیبا قرار دهید. به طوری که همیشه وقتی در معرض دید قرار می گیرند احساس خوبی در شما ایجاد می کنند. اتفاقاً این امر در مورد دفتر خانه نیز صدق می کند.

7. تزئین دفتر کوچک


اگر فضای کمی دارید، می خواهید بهتر از آن استفاده کنید. در اینجا ارزش بیشتری دارد که روی تزئینات مفیدی سرمایه گذاری کنید که به شما کمک می کند تا همه چیز را مرتب نگه دارید. اگر فضایی برای عکس ها وجود ندارد، شاید آنها را با یک تقویم رومیزی که کاربردی و در عین حال انگیزه دهنده است جایگزین کنید. لهجه‌های تزئینی فردی، مانند جا خودکار رنگارنگ یا یک گلدان گل، رنگ را ارائه می‌کنند. در غیر این صورت، دفاتر کوچک به دنبال رنگ های آرام و خاموش هستند. به خصوص در اتاق های کوچک، باید مطمئن شوید که نور کافی برای کار دارید یا روی یک چراغ رومیزی زیبا با طراحی باریک و خنک سرمایه گذاری کنید. به خصوص در خانه می توانید به سرعت به محدودیت های فضایی خود در مورد راه اندازی دفتر برسید. اگر اتاق کار خود را ندارید، اما نمی خواهید با لپ تاپ خود پشت میز آشپزخانه بنشینید، پس یک راه حل هوشمندانه وجود دارد: دفتر کمد. یک میز تاشو با یک رایانه شخصی، صندلی و همه ظروف کار پشت درهای کمد پنهان شده است. بعد از اتمام کار درها را ببندید. دور از چشم، دور از ذهن است! با باز بودن درها، می توانید به راحتی روی آن بنشینید. در این صورت دکوراسیون را به موارد ضروری محدود کنید. با این وجود می توانید فضای داخلی کابینت را به زیبایی طراحی کنید. شما حتی می توانید آن را به رنگ مورد علاقه خود رنگ کنید.

8. رنگ برای دیوار


شما این فرصت را ندارید که در هر دفتری دیوارها را رنگ کنید یا خودتان در مورد رنگ دیوار تصمیم بگیرید. اما به هر حال ایده های دفترتان را مطرح کنید، شاید رئیستان در کنار شما باشد. در غیر این صورت با دکوراسیون به سادگی رنگ بیشتری به میز و دفتر می آورید. البته شما تمام آزادی را در خانه دارید. در هر صورت، باید بدانید رنگ دیوار یا عناصر غالب چگونه بر شما و محیط اطرافتان تأثیر می گذارد: عناصر سبز در دفتر یا اتاق کنفرانس، تمرکز و آرامش را بدون خستگی افزایش می دهند. چه به عنوان رنگ دیوار و چه به عنوان پاشش رنگ: سبز برای محل کار ایده آل است و حتی استرس را از بین می برد. رنگ زرد ذهن را تحریک می کند و ارتباطات و خلاقیت را تشویق می کند. رنگ های نارنجی نشاط را به اتاق می بخشد و فضای مناسبی را برای گفتگوها و بحث های پر جنب و جوش ایجاد می کند. بنابراین ما اغلب هر دو تن را در اتاق کنفرانس یا سالن پیدا می کنیم. قرمز باید با احتیاط استفاده شود. رنگ می تواند یک فضای متشنج ایجاد کند. آبی دارای اثر تقویت کننده اعصاب است، اعتماد به نفس می دهد، استراحت و آرامش را تضمین می کند و از یادگیری پشتیبانی می کند. رنگ های سفید، خاکستری، بژ و طبیعی کمتر محرک هستند، اما همیشه آرام و دلپذیر هستند. آنها همچنین پایه رنگ خوبی را تشکیل می دهند که می توان بر روی آن لهجه های تازه ایجاد کرد.

امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *