5 نکته ای که باید هنگام خرید مبل در نظر بگیرید

3 3 1


مبل نقطه کانونی اتاق نشیمن است. در اینجا می توانید عصرها استراحت کنید یا یک آخر هفته دنج را در کنار عزیزان خود بگذرانید. چه یک قسمت نشیمن با عملکرد تخت یا یک گروه نشیمن با عناصر مختلف، مبل مناسب برای هر سلیقه را در فروشگاه های تخصصی پیدا خواهید کرد. برای اطمینان از ماندگاری طولانی مدت لذت مبلمان جدید، باید در هنگام خرید به چند نکته مهم توجه کنید. در ادامه متوجه خواهید شد که حتما باید به کدام 5 نکته توجه کنید تا مبل بعد از مدت کوتاهی خرید بدی نداشته باشد.

پردازش

پردازش برای طول عمر مبلمان تعیین کننده است. هنگام خرید مبل نه تنها باید به کیفیت روکش، بلکه به پردازش ساخت قاب و پایه فنر نیز توجه کنید. به این ترتیب معمولاً می توانید به سرعت نقاط ضعف مبلمان روکش شده را شناسایی کنید.

82745d08 f9e4 4399 afbd 0a8fcc912597


اثاثه یا لوازم داخلی

 اثاثه یا لوازم داخلی در حال حاضر با انواع مختلف تودوزی موجود است. اما هر روکشی در زندگی روزمره قانع کننده نیست. مخصوصاً در مورد روکش‌های داخلی که منحصراً از فوم تشکیل شده و دارای چگالی کف پایینی است، با استفاده منظم عیب‌ها به سرعت قابل مشاهده است. با گذشت زمان، فشار زیاد یا منظم روی روکش باعث می شود شکل خود را از دست داده و فرورفتگی های نامناسبی در صندلی ایجاد شود. به طوری که راحتی صندلی برای مدت طولانی حفظ شود، بنابراین باید مبلمان با اثاثه یا لوازم داخلی چند لایه را انتخاب کنید. اثاثه یا لوازم داخلی که لایه زیرین آن از یک هسته فنری تشکیل شده است، کیفیت بالاتر و دوام بیشتری را ثابت کرده است. چندین لایه فوم باید روی سیستم تعلیق قرار داده شود تا راحتی بیشتری برای صندلی داشته باشد. برای اینکه فوم شکل خود را حفظ کند، باید بالاترین چگالی ممکن را داشته باشد – اما حداقل 30 کیلوگرم بر متر مکعب. افرادی که مشکل کمر دارند باید دقت کنند که درجه سختی روکش نه خیلی نرم و نه خیلی سفت باشد. از یک طرف باید راحت بنشینید، از طرف دیگر پشت شما باید به خوبی حمایت شود.


ساخت قاب

 قاب پایه مبل را تشکیل می دهد. بنابراین برای عمر طولانی، ساختار قاب باید پایدار و از نظر ابعادی پایدار باشد. بهتر است یک قاب ساخته شده از چوب جامد را انتخاب کنید. بریس ها باید یا با پیچ و مهره به هم متصل شوند یا با انگشت متصل شوند. علاوه بر این، ساخت و ساز باید با چسب غیر سمی چسبانده شود. به این ترتیب، قاب می تواند سال ها استهلاک روزمره را تحمل کند. برای سطح بالایی از راحتی صندلی، ساختار قاب باید دارای پایه فنری نیز باشد. از طرف دیگر در قسمت پشتی، بندهای الاستیک ثبات لازم را فراهم می کنند. تعلیق باید با یک تشک ساخته شده از نمد، چوب پنبه یا نارگیل پوشانده شود تا صدا در هنگام اعمال بار کاهش یابد.

604714aa 0a07 4a5f 9f3a 57846608aaec


 کیفیت

 علاوه بر فرآوری، کیفیت مواد مورد استفاده نیز نقش مهمی دارد. عیوب کیفی پس از مدت کوتاهی استفاده قابل مشاهده است، به خصوص در مورد پوشش. با یک مبل باکیفیت، درزهای روکش نباید لیز بخورند و روی سطح آن نیز پرز ایجاد نشود. روکش های ساخته شده از الیاف مصنوعی مانند میکروفایبر به دلیل خواص مراقبتی خوبی که دارند امروزه بسیار محبوب هستند. با این حال، به دلیل استفاده روزانه، علائم سایش به سرعت در اینجا به شکل آینه صندلی ظاهر می شود. آینه صندلی زمانی رخ می دهد که توده مواد به طور قابل مشاهده اعمال شود. این امر از طریق فشاری که کاربر هنگام نشستن به مواد وارد می کند، اتفاق می افتد. این نه کیفیت پوشش را کاهش می دهد و نه نشانه ای از عمر مفید محدود است. با این وجود، این یک نقص نوری است که گاهی به وضوح قابل مشاهده است. همچنین یک نقص نوری به اصطلاح پیلینگ است. الیاف روی سطح مات می شوند و گره های کوچکی تشکیل می شوند. این به دلیل اصطکاک ناشی از لباس کاربر و الیاف گشاد روی پارچه روکش مورد استفاده است. در صورت ایجاد قرص، از تیغ پرز برای بریدن قرص های سطحی استفاده کنید.


راحتی صندلی

 راحتی صندلی در درجه اول به روکش مبل بستگی دارد. اگرچه اکثر مبلمان های روکش روکشی نسبتاً نرم و نه محکم دارند، همانطور که در مورد صندلی ها یا نیمکت ها وجود دارد، درجات سختی متفاوتی وجود دارد. اگر بالشتک خیلی نرم باشد، کاربران به معنای واقعی کلمه در آن فرو می‌روند. این حالت در ابتدا بسیار راحت و راحت تلقی می شود، اما این وضعیت نشستن می تواند به دلیل عدم پشتیبانی منجر به کمردرد شود. علاوه بر این، بیدار شدن برای افراد مسن دشوارتر است. مدل هایی که در آن روکش دارای چگالی فوم بالایی است و با پایه فنری ارائه می شود، پشتیبانی قابل توجهی بیشتری دارند. بسته به شکل و ساختار مبل، همیشه تولید کننده نمی تواند روکش را به طور یکنواخت پوشش دهد. علاوه بر این، استحکام صندلی در طول استفاده تغییر می کند و در نتیجه تفاوت هایی ایجاد می شود. وضعیت نشیمنگاه باید متنوع باشد تا صندلی در طول زمان دچار فرورفتگی‌های نرم‌تر از بقیه مبل نشود. به این ترتیب مبل به طور یکنواخت فرسوده می شود.

1 1 1

تمیز کردن

 انتخاب پوشش نه تنها بر اساس ترجیحات شما انجام می شود، بلکه باید ویژگی های مواد را نیز در نظر گرفت. به خصوص برای کودکان و حیوانات خانگی، روکش باید در برابر آلودگی مقاوم باشد و به راحتی تمیز شود. مواد ساخته شده از الیاف مصنوعی در اینجا به ویژه قانع کننده هستند، در حالی که لکه های پنبه یا کتان اغلب نمی توانند به طور کامل پاک شوند.

امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *