10 نکته مهم در چیدمان مبل

همه ما گاهی نیاز داریم تا به چهار دیوار خودمان عقب نشینی کنیم. ما زمان زیادی را به ویژه در اتاق نشیمن می گذرانیم. پس بیایید از آن گوهری بسازیم. با این ده نکته راه اندازی، می توانید این کار را انجام دهید.


نکته 1: مبل مناسب مبل در اتاق نشیمن چشم نواز مطلق است. صرفا به دلیل اندازه. بنابراین هنگام انتخاب خود وقت بگذارید و قبل از خرید سوالات زیر را از خود بپرسید:

 

bb01d5e4 c8fb 42ce a7a9 c43b5a6189d7

چقدر فضا دارم؟

هیچ چیز ناراحت کننده تر از یک مدل بسیار بزرگ در یک اتاق نشیمن کوچک یا، برعکس، یک نسخه مینیاتوری در یک آپارتمان بزرگ نیست.


چند نفر باید بتوانند روی مبل بنشینند؟ به هنجار فکر کنید، نه هر احتمال ممکن. من می خواهم از مبل برای چه چیزی استفاده کنم – برای نشستن، دراز کشیدن، غذا خوردن؟ آیا به عنوان مبل تختخواب شو هم نیاز دارم؟ مبل من چگونه باید باشد؟ راحت، کاربردی، شیک؟ کدام رنگ به سبک مبلمان من می آید؟ کدام مرجع برای من بهتر است؟ چرم یا پارچه؟ اگر در حال حاضر هنوز بچه‌های کوچکی در خانه دارید، روکش‌های پارچه‌ای تیره و خالدار یا چرم تیره بهتر از نسخه کتان بژ روشن است. شما هنوز هم می توانید آنها را در چند سال دریافت کنید.


نکته 2: قرار دادن مبل و شرکت. با مبل، صندلی راحتی و پاف خود نوعی فضای آتش نشانی ایجاد کنید. عناصر منفرد را طوری گروه بندی کنید که همگی در مقابل یکدیگر قرار گیرند. این از یک طرف تأثیر هماهنگ دارد، از طرف دیگر باعث ارتقای ارتباطات می شود. این ظاهر را با یک میز قهوه وسط، یک چراغ کف و شاید حتی یک فرش حمایت کنید.

3b925cf9 38c7 40bb 8731 1fa6ba14ba8a


نکته 3: نورپردازی مناسب لامپ ها فقط منابع عملی نور نیستند. آنها خلق و خوی ایجاد می کنند و به تصمیم گیری در مورد اینکه چقدر احساس راحتی می کنیم کمک می کنند. بنابراین ترکیب نورهای مختلف با نقاط قوت مختلف و رنگ های روشن در اتاق نشیمن ضروری است. به عنوان مثال، یک چراغ کف برای روشنایی اولیه و یک محیط آرام – با کم کردن آن. یک چراغ مطالعه درست در کنار صندلی راحتی یا مبل و شاید یک چراغ کار در کنار منشی – اگر در اتاق نشیمن وجود داشته باشد.


نکته 4: ترکیب رنگ متعادل در مورد یک یا دو خانواده رنگ تصمیم بگیرید و به انتخاب خود وفادار بمانید. آنها را با رنگ های خنثی مانند خاکستری، بژ، سفید یا سیاه تکمیل کنید. به این ترتیب می توانید فضایی آرام و هماهنگ با مهارت ایجاد کنید. مگر اینکه عاشق سبک بوهمی باشید – همه چیز از نظر رنگ و الگو در آنجا مجاز است.


نکته 5: منسوجات منتخب اگر منسوجاتی مانند بالش، پتو، فرش یا پرده در اتاق نشیمن وجود نداشته باشد، این اتاق ها به سرعت استریل و سرد به نظر می رسند. بنابراین در یک استعداد خانگی بیاورید. منسوجات زیبا و شیک را در رنگ هایی بچینید که با فضای داخلی شما هماهنگ باشد.


نکته 6: دیوارها را طراحی کنید دیوارهای برهنه متروک به نظر می رسند. دیوارهای اتاق نشیمن خود را با تصاویر زیبا یا تاقچه های تصویری تزئین کنید که می توانید عکس ها، گلدان ها یا سایر لوازم منزل را روی آن بچینید. یا رنگ و قلم مو بگیرید – دیوارهای رنگی وسایل سبکی موثری هستند و به هر اتاق جلوه خاصی می بخشند.


نکته 7: فضای ذخیره سازی فراوان همچنین گزینه های ذخیره سازی را در اتاق نشیمن برنامه ریزی کنید – برای کتاب ها، گلدان ها، لوازم منزل و چیزهای زشتی که می توانید در آنجا پنهان کنید. شاید تلویزیون شما حتی در کمد دیواری باشد و فقط زمانی درها را باز کنید که می خواهید تلویزیون تماشا کنید.

مبل ال


نکته 8: به صورت گروهی بچینید اگر می خواهید قطعات تزئینی مورد علاقه خود را به نمایش بگذارید، بهتر است یک عدد فرد انتخاب کنید. چشم انسان چیدمان سه، پنج یا هفت چیز را هماهنگ‌تر و زیباتر از گروه‌های دو یا چهارتایی می‌بیند.


نکته 9: چیزی تحویل ندهید هنگام راه اندازی، مطمئن شوید که به فرآیندهای عملی زندگی روزمره نیز فکر می کنید. در حالت ایده آل، شما نباید یک صندلی بزرگ را مستقیماً در مقابل درب پاسیو قرار دهید. شاید او آنجا عالی به نظر برسد. اما راه شما را برای گرفتن هوای تازه نیز مسدود می کند. بوفه ها و کمدها نیز به فضای عملیاتی 70 تا 100 سانتی متری جلوی دهانه نیاز دارند.


نکته 10: برای مهمانان مبلمان نخرید مبلمان اغلب برای مهمانان یا هر اتفاقی خریداری می شود. من توصیه می کنم از آن جلوگیری کنید. به نیازهای خانواده نزدیک توجه کنید. ایجاد تعادل در همه این خواسته ها به اندازه کافی دشوار است.

امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *