5 دلیلی که نباید بر روی کاناپه خوابید

روی کاناپه


همه ما می دانیم که خوابیدن روی کاناپه یا مبل چقدر می تواند سخت باشد، بیشتر به این دلیل که آنها برای آن طراحی نشده اند. با وجود اینکه گاهی اوقات میل به چرت بعدازظهر داریم، فقط کتاب بخوانیم یا تلویزیون تماشا کنیم، مبل ها و کاناپه ها برای افراد دراز کشیدن برای مدت طولانی طراحی نشده اند. از آنجایی که آنها وزن را متفاوت از تشک منتقل می کنند، بدن شما به طور کامل پشتیبانی نمی شود، بنابراین در هنگام خوابیدن روی کاناپه، اتفاقات مختلفی برای بدن شما رخ می دهد. پنج دلیل اصلی که چرا نباید روی مبل بخوابید به شرح زیر است:

خوابیدن روی کاناپه


1. وضعیت خواب نادرست

 این چیزی است که در مبل های تخت خواب شو رایج است: وضعیت بد خوابیدن. یک وضعیت نامناسب می تواند به عضلات کمر و گردن آسیب برساند، شما را خسته و تنش کند یا به شما آسیب جدی برساند. از آنجایی که ما طوری طراحی شده ایم که به پهلو بخوابیم، به حمایت کافی برای رایگان کردن آن نیاز داریم. با این حال، روی یک کاناپه یا مبل، رسیدن به این وضعیت خوابیدن دشوار است و باعث می‌شود که خواب زیادی از دست بدهیم و در نهایت خیلی بیشتر از حد معمول خسته شویم.

خرید انواع مدل های مبلمان، میزناهار خوری، جلومبلی و عسلی
جهت دیدن محصولات بیشتر بر روی دکمه کلیک کنید.

2.مطالب صحیح نیست

 جنس کاناپه با تشک یکی نیست. موقعیتی که روی کاناپه می گیرید نه تنها به اندازه تشک حمایت کننده نیست، بلکه گرما به خوبی تشک جذب نمی شود. این به دلیل مواد استفاده شده است. اکثر مبل ها گرمای زیادی را جذب نمی کنند، در حالی که سایر مبل ها بیش از حد گرما را جذب می کنند.


3.کمر درد

 کمردرد نمی تواند ناشی از یک آسیب، بیماری یا تصادف خاص باشد. اکثر افرادی که از کمردرد رنج می برند به تدریج آن را احساس می کنند. این چیزی است که از ناهماهنگی های مکرر در هنگام نشستن، راه رفتن یا خواب ناشی می شود. فراتر از آن، ممکن است چیزی احساس نکنید، اما یک روز از خواب بیدار می شوید و کمرتان واقعاً احساس بدی می کند. خوابیدن روی کاناپه می تواند فشار بر ستون فقرات شما را افزایش دهد. این باعث می شود بدن شما در طولانی مدت کمردرد را افزایش دهد. به خودت لطفی کن و یک تخت برای خواب آورها بگیر.


4. محیط روشن

 تقریباً همه یک کاناپه در اتاق نشیمن دارند که یکی از پرنورترین نقاط خانه است. بنابراین وقتی روی کاناپه خود استراحت می‌کنید، کمتر دچار سیاهی کامل می‌شوید، این یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که برای خوب خوابیدن به آن نیاز داریم. خوابیدن روی مبل به معنای قرار گرفتن در معرض نور و نور بیشتر است که باعث می شود در هنگام خواب هیجان زده و بیدار شویم.

5. حواس پرتی

خوابیدن روی مبل نه تنها می تواند بیشتر در معرض نور منحرف کننده باشد، بلکه می تواند به معنای حواس پرتی بیشتری برای ما باشد. نه تنها احتمال بیشتری وجود دارد که تلویزیون، رایانه یا هر چیزی که می تواند حواسمان را پرت کند، داشته باشیم، بلکه احتمال اینکه در میانه استراحت مان توسط شخص دیگری قطع شود، به خصوص زمانی که با افراد دیگر زندگی می کنیم، بیشتر است.


نتیجه

همانطور که می بینید، خوابیدن روی کاناپه یا مبل می تواند برای خواب ما مضر باشد و در نهایت منجر به بیماری های جدی شود که اگر در تخت معمولی خود بخوابیم، می توان از آنها جلوگیری کرد. حال چرا در رختخواب خود نخوابید و از این همه عواقب که واقعاً برای سلامتی شما مضر است اجتناب کنید؟ این رایگان است و باعث می شود بدن و ذهن شما احساس بسیار بهتری داشته باشند.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *