ابعاد و ارتفاع استاندارد میزتحریر چقدر است؟

و ارتفاع استاندارد میزتحریر چقدر است؟

وجود میزتحریر استاندارد با ابعاد مناسب بخش غیرقابل جایگزین در هر خانه، مهد کودک، اتاق دانشجو، کتابخانه و… است. در صورتی که میزتحریر از اندازه و ابعاد استانداردی برخوردار نباشد مشکلات متعددی را برای افراد به وجود می‌آورد. برخی از این مشکل‌ها شامل گردن درد، کمر درد و کاهش تمرکز افراد است.
بنابراین، اگر حین مطالعه یا انجام کارهای خود با چنین مشکلاتی مواجه شدید باید بدانید که میز تحریر غیر استانداردی را انتخاب کردید. در صورتی که در خرید میز تحریر خود دقت نکنید آنگاه باید برای درمان عارضه‌ها و پزشک هزینه کنید. با ما تا ادامه این متن همراه باشید تا به بررسی راهنمای خرید و ابعاد و ارتفاع استاندارد میزتحریر بپردازیم.

چرا استاندارد بودن ابعاد و اندازه میز تحریر اهمیت دارد؟

اولین دلیل آن سلامت و راحتی افراد است. به عبارت دیگر کاربران با وجود میز تحریر مناسب به راحتی به مطالعه و کار می‌پردازند. از طرف دیگر بیشتر افراد ساعات زیادی را در طول روز پشت میز می‌نشینند و به همین دلیل اگر استاندارد نباشد باعث کمر درد و گردن درد آن‌ها می‌شود.

ابعاد میز تحریر
عارضه‌هایی همچون اسکولیوز یا کیفوز در اثر نشستن پشت میز غیر استاندارد ایجاد می‌شود و درمان آن هم پر هزینه و هم زمان‌بر است. پس اصلی‌ترین دلیل خرید میزتحریر استاندارد حفظ سلامتی و تندرستی خود است. برای تهیه انواع میز تحریر استاندارد می‌توانید از سایت هیلدا چوب اقدام کنید.

بهترین جنس میزتحریر چیست؟

میز تحریرها نیز مانند دیگر وسایل انواع مختلفی دارند که این تجهیزات بر اساس جنس، ابعاد و اندازه در دسته و انواع مختلفی قرار می‌گیرند. یکی از بهترین جنس‌های میز تحریر، ملامینه است. این نوع میز مناسب محیط‌های اداری هم است که روکش ملامینه با ام‌دی‌اف دارد و قیمت آن نیز اقتصادی است.
میز تحریر ملامینه علاوه بر مقاومت بالا و قیمت به صرفه در طیف ظاهری گسترده‌ای نیز طراحی و عرضه می‌شود. این نوع میزها در الگوهایی با طرح چوب تولید می‌شوند که کیفیت بالا و ضخامت عالی دارند. می‌توان از آن به عنوان میز کامپیوتر هم استفاده کرد که برای تهیه انواع میز از سایت هیلدا چوب اقدام کنید.

ابعاد میزتحریر مناسب بزرگسالان چقدر است؟

جالب است بدانید که ارتفاع میز تأثیر مستقیم بر سلامت افراد می‌گذارد. امروزه سیستم محاسباتی طراحی شده که به واسطه آن به طراحی میز و انواع مبلمان استاندارد می‌پردازند. این محاسبات که توسط یک معمار بزرگ ایجاد شده به این صورت است که از میانگین داده‌های آنتروپومتریک برای تعیین ابعاد و ارتفاع استاندارد میز تحریر استفاده می‌شود.
در نتیجه ارتفاع میز تحریر مناسب بزرگسالان حدود ۷۵ تا ۸۰ سانتی‌متر است. البته در کنار ارتفاع باید به عرض و عمق میز هم توجه داشت. عمق استاندارد ۶۰ سانتی‌متر الی ۷۵ سانتی‌متر است. بهترین طول برای میز تحریر با این مشخصات حدود ۱ متر است.

ابعاد میز تحریر

راهنمای انتخاب میز تحریر استاندارد کودک

همان‌طور که بیش‌‌تر گفتیم انتخاب میز تحریر استاندارد از اهمیت زیادی برخوردار است. ضمن اینکه ما در مقاله جداگانه‌ دیگری به بررسی انتخاب ابعاد درست میز ناهارخوری در سایت هیلدا چوب پرداخته‌ایم که در صورت لزوم می‌توانید آن را در این سای مطالعه بفرمایید. در انتخاب میز تحریر مناسب کودک به این فاکتورها توجه داشته باشید:

انتخاب ابعاد میز تحریر مناسب کودکان

ابعاد و ارتفاع استاندارد میزتحریر کودکان را می‌توانید با توجه به این نکته انتخاب کنید. در حقیقت ابعاد میز باید به این شکل باشد که وقتی کودک روی صندلی می‌نشیند پاهای او روی زمین باشد و باسن او در زاویه راست با پاها قرار بگیرد. همچنین بدون آنکه خم و راست شود بتواند بنویسد یا مطالعه کند؛ علاوه بر آن عمق نشیمنگاه باید در وضعیتی باشد که نیم تنه روی پشتی صندلی قرار گیرد.

انتخاب فاصله مناسب میزتحریر با کودک

اگر میز تحریر کشو ندارد، پس باید فاصله سطح بالایی میز تا باسن کودک حدود ۱۸ سانتی‌متر باشد که در غیر این صورت ارتفاع آن کم است و نمی‌تواند استاندارد باشد. فاصله نرمال سطح میز با چشم کودک باید به اندازه نوک انگشت تا آرنج او باشد. در سایت هیلدا چوب می‌توانید انواع میز تحریر با سرویس خواب ست یا جداگانه را برای سنین مختلف سفارش دهید.

ابعاد میز تحریر

ابعاد استاندارد میز تحریر کودک به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

اصلی‌ترین فاکتور تأثیرگذار در انتخاب ابعاد و ارتفاع استاندارد میزتحریر قد است. برای مثال اگر قد فرزند شما حدوداً ۱۳۰ سانتی‌متر است، پس ارتفاع مناسب او ۵۳ سانتی‌متر بوده که صندلی آن باید ۳۳ سانت باشد. بین ارتفاع میز و صندلی باید ۲۰ سانتی‌متر اختلاف باشد.
اگر قد کودک بیش از ۱۳۰ و نزدیک به ۱۴۵ باشد پس مشخصات میز تحریر استاندارد او متفاوت خواهد بود. به‌طوری که ارتفاع میز ۵۸ و صندلی ۳۸ سانتی‌متر باید باشد. در صورتی که قد فرزندتان بین ۱۴۵ تا ۱۶۵ است ارتفاع مناسب میز تحریر ۶۴ است.

سخن پایانی

در کنار توجه به زیبایی ظاهر میز تحریر باید به استاندارد بودن آن هم دقت داشته باشید. میز مناسب آن است که ابعاد و ارتفاع آن استاندارد و مناسب شما باشد. در این مقاله به راهنمای خرید میز تحریر استاندارد پرداختیم که اندازه مناسب آن با توجه به قد و جثه افراد متفاوت است. در نهایت میز تحریر باید به شکلی باشد که فردی که چندین ساعت پشت آن می‌نشیند حین مطالعه و کار احساس ناراحتی و خستگی نکنند‌.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *