سرویس خواب | شامل چه چیزهایی می شود؟

خواب شامل چه چیزهایی می شود

سرویس اتاق خواب از ارکان مهم دکوراسیون یک اتاق خواب مناسب، برای استراحت و آرامش محسوب می‌شود. این وسایل بسته به علایق و سلیقه‌ی هر فرد خریداری شده و در اتاق خواب چیده می‌شوند. در بازار انواع مختلفی از سرویس خواب‌ها را می‌توان مشاهده کرد که دارای تنوع بالا و قسمت‌های گوناگونی هستند. پس در ادامه با هیلدا چوب همراه باشید تا شما را در خرید و آشنایی با این محصولات یاری دهیم.

سرویس خواب چیست؟

سرویس خواب به مجموعه ای از وسایل ضروری برای اتاق خواب گفته می‌شود که در زیبایی و همچنین نظم‌‌دهی به محیط اهمیت زیادی دارند.
سرویس‌های خواب دارای انواع و اندازه‌های مختلفی هستند و باتوجه به سلیقه هر فرد خریداری می‌شوند. این سرویس، دارای آیتم‌های متفاوتی می‌باشد که هرکدام در آرامش و راحتی نقش پررنگی دارند.
با توجه به سلیقه‌های متفاوتی که وجود دارد، این سرویس‌ها هم دارای تنوع بالایی بوده و انواع مختلفی از آن‌ها تولید شده و به فروش می‌رسند. از جمله می‌توان به سرویس‌ خواب عروس، سرویس خواب کودک، سرویس خواب سلطنتی، سرویس خواب مدرن و غیره اشاره نمود.
هرکدام از سرویس خواب‌های نام برده شده، دارای آیتم‌ها و بخش‌های بخصوصی هستند که هر کدام کارایی متفاوتی دارند.

سرویس خواب چیست

سرویس خواب شامل چه چیزهایی می‌شود؟

سرویس خواب‌ها، دارای بخش‌های مختلف و انواع گوناگونی هستند که در ادامه مطلب آن‌ها را نام برده، و به توضیح هر یک می‌پردازیم.

1. تخت خواب

این کالا بخش اصلی یک سرویس خواب را تشکیل می‌دهد و در کیفیت خواب و همچنین حفظ سلامتی نقش بسزایی دارد. پس باید در انتخاب آن با دقت و آشنایی کامل اقدام کرد. تخت خواب‌ها، براساس جنس و اندازه در بازار عرضه می‌شوند. عرض استاندارد تخت خواب یک نفره معمولا بین 90 تا 120 سانتی‌متر و طول آن 2 متر است.
همچنین ارتفاعی بین 35 تا 40 سانتی‌متر، برای راحتی در نظافت توصیه می‌شود. تخت خواب‌های یک و نیم نفره و دونفره به طبع دارای اندازه بزرگتری هستند. تخت خواب یک و نیم نفره، بیشتر برای افرادی که دارای مشکل خواب هستند و یا به فضای بیشتری نیاز دارند استفاده می‌شود. همچنین تخت خواب‌های دونفره، به‌طور معمول دارای عرض 160 تا 180 سانتی‌متر هستند که جای مناسبی را برای خواب دو نفر فراهم می‌کنند.

2. پاتختی

پاتختی‌ها میز یا کمدهای کوچکی هستند که از وسایل کاربردی یک سرویس خواب محسوب می‌شوند و وجود آن‌ها دراتاق خواب بسیار مهم است. به عنوان مثال می‌توان آب، داروها و وسایل ضروری خود را در آن‌ها نگهداری کرد. طول و عرض این محصولات معمولا بین 40 تا 50 سانتی متر است و ارتفاعی بین 65 تا 70 سانتی‌متر توصیه می‌شود تا به راحتی از تخت قابل رؤیت باشند.

3. میز آرایش با آینه

میز آرایش در نظم‌دهی و مرتب بودن وسایل آرایشی و بهداشتی نقش مهمی دارد و همچنین به اتاق، ظاهری زیبا و دلنشین می‌دهد. در خرید این محصولات، باید به ایمنی و جنس آن‌ها توجه زیادی کرد تا از خطرات احتمالی جلوگیری نمود. از اجزای مهم میز آرایش می‌توان به آینه‌ اشاره کرد که در طرح‌های مختلفی وجود دارد و می‌تواند به میز متصل و یا از آن جدا باشد. همچنین آینه باید در ارتفاعی مناسب از میز آرایش قرار گیرد تا به راحتی از آن استفاده کرد.

4. آینه قدی

از لوازمی که در کنار سرویس خواب ارائه می‌شود و بسیار ضرروی است، می‌توان به آینه قدی اشاره کرد. آینه قدی علاوه‌بر کاربردهایی که دارد سبب می‌شود اتاق دلبازتر و بزرگ‌تر به نظر برسد. این کالا با توجه به جنس و رنگ کل سرویس خواب به فروش می‌رسد و در اندازه و شکل‌های مختلفی تولید می‌شود.

5. پاف

این محصول جزء دیگری از سرویس خواب محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. پاف علاوه‌بر نقشی که در زیبایی اتاق ایفا می‌کند، دارای کاربردهای فراوانی است. از این کاربردها می‌توان به جای نشستنی راحت یا قرار دادن وسایل اضافی مانند تلفن همراه اشاره کرد. پاف‌ها در طرح‌ها و نمونه‌های مختلفی وجود دارند. بعضی از آن‌ها صندوقدار می‌باشند که می‌توانید وسایل موردنظر خود را درون آن‌ها قرار دهید.

6. کمد

کمدها فضاهای جادار و نسبتا بزرگی هستند که برای منظم کردن و جا دادن وسایل، مورد استفاده قرار می‌گیرند. کمدها در اندازه‌های گوناگونی تولید می‌شوند و معمولا دارای کشوهای کوچک برای لباس، کفش، اکسسوری و… هستند. برای انتخاب کمد مناسب، باید اندازه اتاق خود را درنظر بگیرید. اگر اتاق کوچیکی دارید، باید از کمدهایی با سایز کوچک و یا کشوهایی مخصوص برای سازماندهی وسایل خود استفاده کنید.

7. فایل یا دراور

فایل یا دراور جعبه‌ای است که از کشوهای کوچیکی تشکیل شده است. این محصول از نظر سایز و اندازه، از پاتختی بزرگتر و از کمد کوچک‌تر است. این بخش از سرویس خواب برای چیدن لوازم آرایشی، لباس و وسایل ضروری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جزئیات سرویس خواب

انواع سرویس خواب

سرویس خواب‌ها با توجه به محل مورد استفاده، دارای نام‌ها و وسایل گوناگونی می‌باشند که در ادامه متن، با هیلدا چوب به آن‌ها میپردازیم.

۱.سرویس خواب هتلی

این سرویس در هتل‌ها و مهمان‌خانه‌ها مورد استفاده قرار گرفته و شامل: تخت خواب، پتو و روبالشتی، بالشتک، لحاف، پادری و ملحفه می‌شود.

۲.سرویس خواب قطار

وسایل مورد استفاده در سرویس قطار تخت خواب و پتو می‌باشد.

۳.سرویس خواب هواپیما

این سرویس دارای صندلی‌های قابل تغییر به تخت خواب و همچنین پتو است.

۴.سرویس خواب کمپینگ

سرویس کمپینگ به طور معمول شامل کف خاکستری، فرش، پتو و بالشتک می‌شود.

۵.سرویس خواب خانگی

در این سرویس از وسایلی همچون: تخت‌ خواب، پادری، روبالشتی، ملحفه، بالشتک و پتو استفاده شده است.

خرید سرویس خواب و نکات آن

خرید سرویس خواب یک مسئله مهم در زندگی افراد است، زیرا کیفیت خواب می‌تواند تأثیر مستقیمی بر روی سلامت و رفاه شما داشته باشد. در هنگام خرید مطمئن شوید که اندازه سرویس خوابی که می‌خواهید، به اندازه کافی بزرگ یا کوچک نیست. سرویس خواب باید به راحتی به اندازه شما و همسر یا همراه شما جا شود.
همچنین مواد ساخت سرویس خواب بسیار مهم هستند. سعی کنید سرویس خوابی با مواد با کیفیت انتخاب کنید که ماندگاری و راحتی را تضمین کنند. هنگامی که سرویس خواب را انتخاب می‌کنید، حتماً تست کنید. بلند شدن و رفت و آمد در روی سرویس خواب به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که آیا آن به اندازه کافی راحت برای شماست یا نه.
اگر سرویس خواب دارای تنظیماتی مانند تنظیم سختی (فرمت) باشد، مطمئن شوید که می‌توانید آن را به تناسب واقعیت‌های خواب خود تنظیم کنید. به علاوه پیش از خرید، اندازه‌گیری دقیقی از فضای موجود برای قرار دادن سرویس خواب در اتاق خود انجام دهید. این موضوع می‌تواند از ورود سرویس خواب بیش از حد بزرگ یا کوچک به اتاق جلوگیری کند.

خرید سرویس خواب و نکات آن

قیمت سرویس خواب و عوامل موثر بر آن

به طور کلی قیمت سرویس خواب متغیر است و به جنس، کیفیت، برند و مرغوبیت مواد استفاده شده بستگی دارد. هرچه کیفیت کالا بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. همچنین سایز و اندازه نیز در قیمت آن تاثیرگذار است. به طور مثال قیمت سرویس دونفره از سرویس تک نفره بیشتر است.
سرویس خواب‌ها دارای اجزای مختلفی هستند و بسته به تعداد آن‌ها قیمت نیز تغییر می‌کند. مثلا سرویس خواب‌های عروس و سلطنتی از سرویس خواب‌های ساده و کلاسیک دارای بخش‌های بیشتری هستند پس به طبع، از قیمت بالاتری نیز برخوردارند.

نتیجه گیری

همانطور که در متن بالا به آن اشاره کردیم، سرویس خواب علاوه‌بر زیبایی که به اتاق شما میبخشد، کاربردهای فراوانی داشته و در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه عموم مردم قرار گرفته‌است. از مهم‌ترین کاربردهای سرویس خواب می‌توان به حفظ آرامش و همچنین سلامتی اشاره کرد. هیلدا چوب در تلاش است که با ارائه بهترین محصولات، آرامش و راحتی را برای شما به ارمغان آورد. پس با انتخاب سرویس خوابی مناسب، می‌توانید در محیطی دلپذیر، به استراحت بپردازید و از آن لذت ببرید.

امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *