چه اسباب بازی برای کودک من مناسب است؟

4 4 3

رفتن به فروشگاه اسباب‌بازی به این معنی است که شما برای انتخاب خود خراب شده‌اید. طیف محصولات برای اسباب بازی های کودکان بسیار زیاد است. چندین نسخه در تمام اشکال و رنگ های ممکن برای هر سلیقه و هر نیازی وجود دارد. هنگام خرید اسباب بازی مناسب برای رشد کودک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

1 1 10


خلاقیت با اسباب بازی

اول از همه، اسباب بازی هایی که به کودک شما آزادی می دهند، مهارت او را ارتقا می دهند، تفکر او را به چالش می کشند و به خلاقیت او اجازه می دهند، جالب هستند. درباره اینکه چگونه بازی می تواند به کودک شما کمک کند بیشتر بیاموزید. اسباب بازی ها باید با مرحله رشد خود سازگار شوند تا تحت فشار قرار نگیرند، بلکه بیش از حد تحت فشار قرار نگیرند. این کار از ناامیدی و خستگی جلوگیری می کند و کودک را در پیشرفت او حمایت می کند. اطلاعات سن را می توان در بسته بندی اسباب بازی ها یافت که به عنوان یک راهنما قابل درک است. علاوه بر این، منافع فردی البته برای انتخاب اسباب بازی مناسب تعیین کننده است.


فرزند من به چند اسباب بازی نیاز دارد؟

 گاهی اوقات به دلیل عشق یا نیاز به جبران زمانی که نمی توانید با کودک خود بگذرانید، تمایل دارید کودک خود را با اسباب بازی ها دوش دهید. اما اسباب‌بازی‌های زیاد کودک را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بسیاری از چیزهایی که با آنها می‌آورید به زودی نادیده گرفته می‌شوند. به ویژه کودکان کوچک اغلب خود را به یک مورد علاقه محدود می کنند که فقط با آن بازی می کنند. شاید فرزندتان به شما این احساس را بدهد که به چیزی جدید، حتی زیباتر و بزرگتر نیاز دارید. بهتر است برای او اسباب بازی های با کیفیت کمتری بخرید و به او نشان دهید که می توانید از تخیل و خلاقیت خود نیز برای بازی استفاده کنید. کودکان همچنین عاشق اسباب بازی هایی مانند ملاقه، کاسه های پلاستیکی و سایر وسایلی هستند که شما اغلب در زندگی روزمره خود از آنها استفاده می کنید. در اینجا ایده هایی برای اسباب بازی های کودک ساخته شده از چیزهای روزمره پیدا خواهید کرد.

2 2 8اسباب بازی های دخترانه – اسباب بازی های پسرانه؟

در بازی، کودکان آنچه را که در دنیای بزرگترها می بینند و تجربه می کنند تقلید می کنند: اگر پسر کوچک پدرش را با محبت و به طور طبیعی از نوزاد مراقبت می کند، ممکن است پسر نیز به عروسک ها علاقه بیشتری داشته باشد. و اگر مادرش مرتباً پشت فرمان بنشیند، یک دختر ممکن است به ماشین علاقه بیشتری داشته باشد. نحوه زندگی شما به عنوان والدین الگوهای فرزند شما و در نتیجه رفتار بازی او را شکل می دهد. با این حال، احمقانه است که انتظار داشته باشیم هر پسری به عروسک ها علاقه داشته باشد و هر دختری به ماشین های اسباب بازی علاقه مند شود. مهم این است که هم دختران و هم پسران طیف وسیعی از بازی ها و اسباب بازی ها را برای انتخاب داشته باشند و توسط ما تعریف نشده باشند. هرچه و با آنچه فرزند شما بازی می کند – رفتار بازی او هرگز مشکل ساز نیست، بلکه حداکثر واکنش یا ارزیابی شما است. زیرا پسر کوچک شما می تواند به خوبی احساس کند که شما یا دیگران به او لبخند می زنند زیرا او با عشق عروسک را در آغوش خود می گیرد و برای آن آواز می خواند.

3 3 5


اسباب بازی برای کودکان خاص

وقتی صحبت از اسباب‌بازی‌ها به میان می‌آید، همان چیزی است که در مورد کودکان معلول برای همه کودکان دیگر صدق می‌کند: اسباب‌بازی باید با سطح رشد کودک مطابقت داشته باشد و نباید آن را بیش از حد یا کمتر به چالش بکشد. این باید کنجکاوی آنها را برانگیزد، بازی را تشویق کند و خلاقیت آنها را تحریک کند. باید به گونه ای ساخته شود که کودک نتواند به خود آسیب برساند. و باید روی نقاط قوت خود تمرکز کند نه بر روی نقاط ضعف احتمالی. بسته به نوع معلولیت، اسباب‌بازی‌های طراحی‌شده مخصوص می‌توانند به دلیل نیازهای خاص کودک مفید و ضروری باشند: اسباب‌بازی‌هایی که برای مثال از طریق اشکال ساده، رنگ‌های شفاف، سطوح جالب یا صداهای حرکتی تا حد ممکن حواس را جذب می‌کنند. پشتیبانی یا جبران مهارت هایی که به اندازه کافی توسعه نیافته اند. به عنوان مثال، اسباب‌بازی‌هایی با رنگ‌های روشن و با کنتراست بالا و سطوحی با ساختار مناسب، می‌توانند به کودکی که دارای اختلال بینایی شدید هستند انگیزه دهند تا جهان را بیشتر ببیند. اگر اسباب‌بازی‌های خاص منطقی باشد، انجمن‌ها و سازمان‌های خودیاری برای افراد معلول اغلب نکات و اطلاعات مفیدی را ارائه می‌دهند.

امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *