مبل چستر

1 1 13


مبلمان دست ساز سنتی مبلمان کلاسیک چسترفیلد با استانداردهای بالا دست ساز هستند. اسکلت چوبی مبلمان نجیب از چوب راش مرغوب تشکیل شده است. صندلی ابتدا با سیستم تعلیق کلاسیک ارائه می شود، سپس صندلی، پشتی و تکیه گاه ها روکش می شود. مبل های باکیفیت با روکش های چرم ظریف در سایزهای مختلف به صورت دو نفره و سه نفره و هم اکنون به صورت صندلی راحتی، مبل نبشی و چهارپایه نیز موجود می باشد. چرم به طور سنتی به عنوان یک ماده پوشش استفاده می شود. چرم زمانی که روکش شده و به طور متقارن با دکمه‌های چرمی که عمیقاً در سطح جاسازی شده‌اند، با الگوی الماسی مشخص اعمال می‌شود. این ویژگی مبل چسترفیلد به دوخت انگلیسی نیز معروف است. علاوه بر دوخت، از دکمه زدن نیز صحبت می شود، دسته های خمیده مبلمان چستر فیلد بلافاصله توجه را جلب می کند.

2 2 11


مبلمان کلاسیک عالی

 این مبلمان با گذشت زمان به قدری محبوب شد که در دهه 1900 در بریتانیا هر صندلی روکش دار به عنوان مبلمان چسترفیلد شناخته می شد. از دهه 1930، نه تنها استفاده از چرم برای اثاثه یا لوازم داخلی، بلکه پوشاندن مبلمان با پارچه های باکیفیت نیز مد شده است. با این حال، نام این مبلمان معمولی انگلیسی نام تجاری نیست و همچنین محافظت نمی شود. به همین دلیل است که تعداد زیادی مبلمان تولید شده به صورت صنعتی و پایین‌تر به بازار می‌آیند.

مبل چستر زیبا


مواد نفیس و صنایع دستی زیاد در مبل چسترفیلد به کار می رود در نگاه اول، تشخیص مبلمان چسترفیلد باکیفیت از نمونه های غالباً ضعیف به هیچ وجه آسان نیست. علاوه بر مهارت و تجربه، برای تولید مبل چسترفیلد بیش از هر چیز یک چیز لازم است: زمان زیاد. در برخی از کارخانجات مبلمان که مبل‌سازان به هنر خود افتخار می‌کنند، مبل‌های چرمی انگلیسی همچنان با روش‌های سنتی ساخته می‌شوند. به طور سنتی از چوب راش یا چوب سخت دیگری برای ساخت قاب استفاده می شود. به طوری که قاب یک پایه جامد را تشکیل می دهد ، رولپلاک شده ، چسبانده شده و علاوه بر آن پیچ می شود. سپس قطعه کار با دست صیقل داده می شود، به دقت بررسی و آزمایش می شود. سفت شدن قاب بعد از پرداخت مدتی طول می کشد. کناره ها و تکیه گاه ها به طور دائم با میخ های تودوزی ثابت می شوند. صندلی راحتی روکش دار لوئیزا وینتیج قهوه ای سپس ساخت و ساز بسیار وقت گیر اثاثه یا لوازم داخلی آغاز می شود. بهترین چرم گاوی به طور سنتی برای پوشش استفاده می شود. در اینجا کار دستی و مهارت زیادی لازم است. در نهایت دکمه های چرمی نیز با دست متصل و دوخته می شوند. یک مبل چرمی انگلیسی که به این روش ساخته شده است، بادوام و مستحکم است. مبل های چسترفیلد واقعی سال ها بدون از دست دادن راحتی افسانه ای خود دوام می آورند. در طول سال ها، این قطعات مبلمان همچنین پتینه زیبایی ایجاد می کنند که شخصیت منحصر به فرد این مبلمان را بیشتر برجسته می کند. البته نشیمنگاه زیبا با سایر مبلمان آنتیک هماهنگی زیبایی دارد.

مبل چستر راحتی


همزیستی راحتی و تجمل یک مبل چسترفیلد واقعی، راحتی و تجمل را با هم ترکیب می‌کند که مانند هیچ تکه دیگری از مبلمان روکش شده نیست. شما می خواهید خود را در این مبلمان زیبا راحت کنید. تکیه گاه های پهن و راحت معمولاً هم ارتفاع تکیه گاه هستند. ظاهر کلی چنین مبل چرمی هماهنگ و شیک است – فقط “بسیار بریتانیایی”! جنس، شکل و دوخت های انگلیسی مشخصه، به یک مبل چرمی به سبک چسترفیلد، جذابیت خاص خود را داده است. این قطعه مبلمان روی پاهای خوش فرم اما بسیار محتاط ساخته شده از چوب جامد قرار دارد. به طرز شگفت انگیزی با فضای داخلی مجلل و به سبک قدیمی هماهنگ می شود. در ترکیب با مبلمان سبک کلاسیک، قفسه های کتاب با کیفیت بالا یا کابینت های بوفه بسیار زیبا به نظر می رسد.

5 5 2

مبل چستر ارزان


چشم نواز شیک و کلاسیک جاودانه مبل های چسترفیلد در اتاق های بزرگ یا سرسراها چشم نوازی می کنند. مبلمان کلاسیک را می توان بدون از دست دادن جلوه چشمگیر خود روی دیوار قرار داد. اما مطمئناً زمانی که آزادانه در اتاق قرار می گیرند جذابیت خود را به طرز چشمگیری توسعه می دهند. در اتاق‌هایی که رنگ‌آمیزی روشن دارند، صندلی‌های قهوه‌ای تیره به‌عنوان یک کنتراست قابل توجه جالب توجه است. طراحی جاودانه، که از بسیاری از مدها و سبک ها تقریباً بدون تغییر باقی مانده است، اکنون به یک کلاسیک مطلق تبدیل شده است. تا به امروز، این مبلمان منحصر به فرد جذابیت خود را از دست نداده است.

سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *