10 فواید رقصیدن برای بدن

رقص


1. رقصیدن برای از بین بردن استرس

رقصیدن فواید زیادی برای تناسب اندام کلی شما دارد، اما همه از تأثیر رقص بر ذهن آگاه نیستند. در واقع یک کلاس رقص می تواند شما را از استرس خلاص کند. شغل و تعهدات کوچک در زندگی روزمره می تواند ما را بسیار دیوانه کند. در درازمدت، داشتن یک برنامه شلوغ و پایبندی به برنامه می تواند برای ما بسیار استرس زا باشد. با رقصیدن می توانید این استرس را از خود دور کنید. رقصیدن بدن را آرام می کند، بسیار شبیه به ماساژ. رقصیدن برای چند ساعت همچنین به ما کمک می کند تا به چیزی که ما را تحت فشار قرار می دهد فکر نکنیم. ذهن در غیر این صورت مشغول است. آموزش منظم رقص می تواند تأثیر مثبت بلندمدتی بر زندگی روزمره شما داشته باشد.

دونفره

2. در کلاس رقص اعتماد به نفس به دست آورید

رقصیدن نیز راهی عالی برای به دست آوردن اعتماد به نفس است. بیان فیزیکی به شما امکان می دهد بدن و حرکات خود را کشف کنید. در کلاس رقص یاد خواهید گرفت که خود را با بدن خود بیان کنید.

برای بسیاری از شما، این احتمالاً یک روش جدید برای بیان خود است. گام به گام در درس های رقص یاد می گیرید که از نگاه دیگران نترسید و کاملا رها شوید.

به خصوص اگر به طور منظم در کلاس های رقص شرکت کنید، متوجه تأثیر آن بر اعتماد به نفس و شخصیت عمومی خود در خارج از مدرسه رقص خواهید شد. سالسا، رقص جاز، هیپ هاپ، سالن رقص، تانگو… هر سبک رقصی که انتخاب کنید، رقص اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. دوست دارید رقصید؟ اگر شما هم تصمیم گرفته اید که رقصیدن را شروع کنید، ما همه چیزهایی را که قبل از اولین کلاس رقص خود به عنوان مبتدی باید بدانید، توضیح خواهیم داد!


3. دوره رقص

با رقصیدن تناسب اندام و لاغری پیدا کنید بله، رقص یک ورزش است! و مانند بسیاری از ورزش ها، رقص به کاهش وزن و داشتن اندامی عالی کمک می کند. برخی مطالعات نشان داده اند که برای حفظ وزن خود باید حداقل 30 دقیقه در روز ورزش کنید. بنابراین مهم است که ورزش را در زندگی روزمره خود بگنجانید به خصوص اگر شغل اداری دارید. در سال‌های اخیر، زومبا در میان افرادی که می‌خواهند در حین تفریح ​​وزن کم کنند، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. با زومبا می توانید برقصید و یک تمرین بسیار موثر انجام دهید. در پایان کلاس رقص، همه کاملاً خسته شده اند. به هر حال، این دقیقاً هدفی است که وقتی می خواهید وزن کم کنید، دارید.


4. با رقصیدن انعطاف پذیرتر شوید

 تمرینات کششی، گرم کردن، مراحل رقص طولانی – رقص ورزشی برای همه کسانی است که می خواهند تحرک خود را افزایش دهند. من مطمئن هستم که هر یک از شما توانایی یک رقصنده در حرکت را تحسین کرده اید… انعطاف پذیری برای خوش اندام ماندن مهم است. هرچه کشش بیشتری داشته باشید، نشستن روی زمین، بالا رفتن از پله ها و غیره برای شما آسان تر است. بنابراین، درس های رقص برای تمرین تحرک عالی هستند. بدن شما به زودی در مورد حرکات بسیار بیشتر از شما اطاعت خواهد کرد. دیگر با مهمترین مراحل رقص مشکلی نخواهید داشت.


5. تمرین حافظه در حین رقصیدن

 وقتی می رقصید، نه تنها بدن خود را تمرین می دهید. مغز شما هم باید سخت کار کند. در بسیاری از انواع رقص، مانند هیپ هاپ، رقص جاز مدرن یا رقص استاندارد، باید یک رقص یا دنباله ای از مراحل رقص خاص را به خاطر بسپارید. مهم این است که بتوانید هر مرحله را به خاطر بسپارید تا ریتم خود را از دست ندهید. البته شما می توانید در این بین به همسایگان خود نیز نگاه کنید، اما قطعا با این کار زمان را از دست خواهید داد. آیا واقعاً حافظه بدی دارید؟ وحشت نکنید! شما می توانید حافظه خود را تربیت کنید! با گذشت زمان، به خاطر سپردن مراحل و کارهای رقص فردی برای شما آسان تر و آسان تر خواهد شد. موسیقی نقش مهمی در فرآیند به خاطر سپردن دارد. می توانید از یک نقطه خاص در قطعه برای جهت یابی و یادآوری قدم درست استفاده کنید.


6. خلاقیت را در کلاس رقص توسعه دهید

 رقص البته یک فعالیت هنری است و با یک رقص می توانید پیام یا احساسی را منتقل کنید. بیان فیزیکی نیاز به تخیل دارد. بسیاری از رقصندگان و دانشجویان رقص در سایر زمینه های هنری (مانند موسیقی، طراحی و غیره) الهام می گیرند و الهام می گیرند و سایر رقصندگان و طراحان رقص را مشاهده می کنند. در کلاس رقص شما تشویق خواهید شد که تخیل خود را گسترش دهید و حرکات جدید را امتحان کنید. اتفاقاً در بسیاری از مشاغل نیز به خلاقیت نیاز است، بنابراین کاملاً ارزشمند است که این مهارت را با آموزش رقص گسترش دهید.


7. تمرکز را در حین رقص تمرین کنید

 در محل کار یا در یک پروژه، تمرکز یکی از مهمترین ویژگی هایی است که باید داشته باشید و آن را توسعه دهید. امروزه دامنه توجه و توانایی ما برای تمرکز در جلوی نمایشگرها و با گوشی هوشمند بسیار کاهش یافته است. بسیاری از مردم حتی برای 5 دقیقه نمی توانند روی یک چیز تمرکز کنند. شما بین کانال‌های تلویزیونی ورق می‌زنید، آهنگ‌ها را نیمه تمام رد می‌کنید، در واقع کورکورانه در رسانه‌های اجتماعی پیمایش می‌کنید… شما می توانید با رقصیدن با این مشکل مقابله کنید و توانایی خود را برای تمرکز دوباره بهبود بخشید. دوره های رقص بین یک تا دو ساعت طول می کشد. در این مدت شما هیچ راهی ندارید که به هیچ وجه حواس خود را پرت کنید، زیرا بیشتر اوقات در یک اتاق نسبتاً خالی با یک دیوار آینه ای هستید. بنابراین باید روی خود و معلم رقص خود تمرکز کنید. اگر شما نیز از رقصیدن لذت می برید، تمرکز بر روی تنها وظیفه خود در کلاس رقص برای شما آسان تر خواهد بود: دنبال کردن رقص. یادگیری تمرکز در ابتدا نیازمند تلاش است، اما رقصیدن در زندگی روزمره نیز به شما کمک خواهد کرد.


8. نظم و انضباط

را در کلاس رقص بیاموزید حتی اگر رقص یک فعالیت هنری است، مهم است که از چند قانون پیروی کنید تا رقص به خوبی جلوه کند و کار کند. برای آن به نظم و انضباط نیاز دارید. در اکثر دوره های رقص شما تنها نیستید. طراحی‌های رقص برای گروه‌ها یا به صورت جفت، حداقل دو نفر انجام می‌شود. بنابراین مهم است که از قوانین خاصی پیروی کنید تا بتوانید همگام با بقیه گروه برقصید. این توانایی در زندگی روزمره نیز به شما کمک خواهد کرد. یاد خواهید گرفت که همه چیز بدهید و از همه چیز بهترین استفاده را ببرید.


9. یادگیری و تعادل

تعادل با رقص درست مانند بسیاری از ورزش های دیگر (سالن ورزشی، یوگا، و غیره)، رقص نیاز به یک حس تعادل دارد. بدن شما باید بتواند روی یک پا یا حتی یک دست بایستد.


10. با رقصیدن می توانید ضربان قلب خود را بهبود ببخشید

آیا می خواهید برای تمرین تنفس، استقامت و کاردیو ورزش خود را شروع کنید؟ آموزش رقص راه حلی عالی برای مشکلات شماست. رقص به اندازه دویدن یا شنا یک ورزش استقامتی است. این بدان معنی است که وقتی می رقصید، قلب خود را طوری تمرین می دهید که دوام بیشتری داشته باشد. با گذشت زمان می‌توانید راحت‌تر نفس بکشید و می‌توانید یک یا چند ساعت تمرین رقص را بهتر تحمل کنید. بنابراین مزایای کلاس رقص را دست کم نگیرید، به خصوص اگر می خواهید بیشتر ورزش کنید. نکته مهم در مورد رقص این است که می تواند یک سرگرمی نیز باشد. پس چرا همزمان ورزش و تفریح ​​نکنیم؟ رقص شکم، رقص استاندارد، سالسا کوبایی، فلامنکو، رقص جاز مدرن، رقص آمریکای لاتین، رقص زوج، باچاتا، رومبا، زومبا – انتخاب با شماست!

3.7/5 - (4 امتیاز)
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *