علت پف زیر چشم چیست؟

چشم درمان


کیسه های زیر چشم چه باید کرد؟

هرکسی در مقطعی باید با کیسه های زیر چشم و سیاهی زیر چشم دست و پنجه نرم کند. در حالی که اکثر افراد به ندرت تحت تاثیر قرار می گیرند، افراد دیگر هر روز با این پف های اطراف چشم مواجه می شوند. افرادی که سیاهی زیر چشم یا کیسه های زیر چشم دارند، اغلب به اشتباه این تصور را ایجاد می کنند که از کمبود خواب رنج می برند، تناسب اندام ندارند یا حتی بیمار هستند. تصاویری از یک بی خوابی یا یک شب مشروب، استرس و الکل بلافاصله جلوی چشمان ما ظاهر می شود. اینها لزوماً دلایلی برای ایجاد کیسه های زیر چشم نیستند. و بنابراین کیسه های زیر چشم یا افتادگی دور چشم چیزی نیست که شما آرزویش را داشته باشید. در عوض، شخص دوست دارد فوراً این علامت فرضی خواب ناکافی را از بین ببرد. اما دلیل ایجاد کیسه های زیر چشم و سیاهی دور چشم چیست؟ آیا کیسه های زیر چشم واقعا ربطی به اشک دارند؟ و آیا کیسه های متورم زیر چشم شما باعث نگرانی است؟ پاسخ این و همه چیز در مورد کیسه زیر چشم و نحوه درمان آن را در مقاله زیر خواهید یافت.

پف چشم


دلایل ایجاد کیسه زیر چشم علل ایجاد کیسه های زیر چشم

 اصطلاح کیسه های زیر چشم نشان می دهد که این کیسه ها در اثر اشک ایجاد می شوند. در واقع اشک و کیسه های زیر چشم هیچ ربطی به هم ندارند. کیسه های زیر چشم در کانال استخوانی کنار بینی قرار دارند و همیشه وجود دارند. اما در شرایط سالم، این تورم قابل مشاهده نیست. با این حال، اگر جریان لنفاوی مختل شود، مایع دیگر نمی تواند به درستی تخلیه شود و در بافت اطراف چشم جمع می شود. سپس تورمی به نام کیسه اشک ایجاد می کند. اما تجمع مایعات تنها یکی از دلایل ایجاد کیسه های زیر پوست در چشم است. در این مورد، آنها می توانند به طور موقت یا دائم ظاهر شوند. دلیل دوم ایجاد کیسه های زیر چشم شل شدن دائمی پوست، ماهیچه ها یا بافت چربی زیر چشم است. علت دوم کیسه های زیر چشم یا استعداد شخصی است یا نشانه پیری پوست است. اگرچه میزان تورم کیسه‌های زیر چشم و حلقه‌های تیره در افراد مختلف با افزایش سن متفاوت است، اما تورم زیر چشم با افزایش سن آشکارتر می‌شود، زیرا ماهیچه‌ها، بافت همبند و پوست فرسوده می‌شوند. ترکیبی از این دو علت نیز ممکن است. اتفاقاً ورم موقت چشم ها به خصوص در صبح به وضوح قابل مشاهده است. کیسه های چشم و علل آن در یک نگاه نمودار زیر دلایل ایجاد کیسه های زیر چشم را نشان می دهد. اینها از استرس گرفته تا خواب ناکافی و روند طبیعی پیری را شامل می شود.


آیا برای کیسه چشم باید به پزشک مراجعه کنم؟

 ناحیه اطراف چشم که کیسه های اشک در آن ایجاد می شود یکی از حساس ترین مناطق است. اینجاست که پوست نازک قابل توجه است: در ناحیه چشم چندین برابر نازک‌تر از سایر قسمت‌های بدن است (تا سه برابر نازک‌تر از بقیه پوست صورت و تا شش برابر نازک‌تر از بقیه قسمت‌های بدن. پوست). از آنجایی که فاقد بافت زیر جلدی و بافت همبند سفت است، خاصیت ارتجاعی کمتری دارد. این پوست اضافی همچنین آنها را مستعد احتباس آب، تورم – و همچنین کیسه های زیر چشم می کند. استرس یا کمبود خواب به ویژه با تورم قابل مشاهده در اطراف پلک پایین قابل توجه است. در این موارد، تورم معمولا فقط برای مدت کوتاهی رخ می دهد و بی ضرر است. این پوست اضافی معمولا پس از استراحت و خواب از بین می رود. یکی از راه هایی که می تواند تا قدر بسیار زیادی پف چشم را کنترل کرد خرید بالش مناسب است.

چشم


آیا درمان های خانگی برای از بین بردن کیسه های زیر چشم و سیاهی زیر چشم وجود دارد؟

 کیسه های زیر چشم و سیاهی دور چشم توسط بسیاری از افراد به عنوان یک لک آرایشی دیده می شود. اغلب سعی می شود این عیب را با داروهایی به اصطلاح خانگی پنهان کنند، به عنوان مثال با یک کیسه چای روی آن ترجیحاً چای سبز یا چای سیاه – یا برش های خیار. آرایش، مانند کانسیلر نیز یکی از درمان های خانگی به معنای مجازی است. علاوه بر این، تولیدکنندگان مختلف سال‌ها است که مراقبت از چشم را برای مبارزه با پیری پوست و رسوبات چربی قابل مشاهده وارد بازار کرده‌اند. مانند کرم های حاوی یا بدون کلاژن یا اسید هیالورونیک. اینها برای کمک به حذف کیسه های زیر چشم و جلوگیری یا مقابله دائمی با سیاهی زیر چشم طراحی شده اند. این پادزهرهای لوازم آرایشی اغلب بسیار گران هستند و مانند ماساژهای بافت همبند که به طور منظم برای سفت کردن پلک توصیه می شود (سفت کردن پلک پایین، افتادگی پلک)، واقعاً مؤثر نیستند. از سوی دیگر، کمک موثری برای تورم موقتی قابل مشاهده ناشی از کم خوابی وجود دارد. با این حال، این که آیا ماسک معروف کوارک یا خیار، قاشق چای خوری سرد یا چای کیسه ای کمک کننده است یا خیر، جای سوال دارد. چیزی که ثابت شده است یک کرم دور چشم کمی ادراری از داروخانه است. پوست اطراف چشم را انعطاف پذیرتر می کند و مرطوب می کند.


توصیه هایی برای برداشتن کیسه های زیر چشم با جراحی آیا می توانم کیسه های زیر چشم و حلقه های سیاه را از بین ببرم؟ اگر به فکر این هستید که کیسه های اشک دائمی یا حلقه های تیره زیر چشم خود را با جراحی زیبایی پلک درمان کنید، خوشحال می شویم که به شما توصیه کنیم.

امتیاز شما به این نوشته:
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *