5 دره رویایی ایران

دره های بکر و معروف ایران از جمله نقاط مهم گردشگری و جذب توریست می باشند، از میان این دره ها ۵ دره معروف و بسیار زیبا را با هم بررسی می کنیم.

🔴دره براق

دره شگفت‌انگیز براق در استان فارس با وجود درختان سرسبز و رودخانه‌ای که جلوه‌ای خاص به آن داده است از بکرترین دره‌های ایران است؛ هوای خنک این دره در تابستان مقصدی ایده‌آل برای سفری یک روزِ به آن است.

1 5

🔴دره هایقر

تنگه هایقر در ۳۵ کیلومتری جنوب فیروزآباد به چشم می خورد. تنگه هایقر همچون سرسرایی طبیعی بین دو سوی کوه فاصله انداخته است تا بستری باشد برای رودخانه ی قره آقاج، که از میانش می گذرد.

2 5

🔴 دره کال جنی

دره‌ی اعجاب‌انگیز و زیبای کال جنی در خراسان‌جنوبی قرار دارد؛ این دره را به دلیل اسرارآمیز بودنش شبیه به گراندکانیون آمریکا میدانند‌‌.

4 1

🔴 دره شیرز

دره‌ای اعجاب آور در دل زاگرس که شیارهایش جلوه خاصی به آن داده است؛ این دره در شهرستان کوهدشت واقع شده و نقطه تلاقی استانهای کرمانشاه، ایلام و لرستان است.

5 3

🔴دره عشق

دره ها از آن دست جاذبه های طبیعی ای هستند که واقعا مظلوم واقع شده اند و کسی اسمی از آن ها به عنوان یک جاذبه ی گردشگری و یا یک مقصد سفر نمی برد با این حال این قضیه درباره ی دره عشق چهارمحال بختیاری کمی فرق دارد. دره ای که در استان چهارمحال بختیاری قرار دارد و طولانی ترین رود ایران یعنی رود کارون در آن جریان دارد که یکی از تفریحات رایج در آن رفتینگ است.

7
سیدسینا بزرگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *